Vhodně zvolená podlaha definuje celou domácnost. Podle čeho vybírat?

Při sestavování vašeho bydlení je nutné vzít v potaz téměř nepočitatelné množství detailů týkajících se každé oblasti. Jedním z nejdůležitějších kritérií je samozřejmě samotný podklad pod vaše nohy i všechen nábytek. Právě v tomto ohledu mnoho lidí chybuje z důvodu neznalosti. Jak si dopřát to nejlepší řešení?

Nezapomeňte na specifika jednotlivých místností

Možná se vám to zdá jako naprostá banalita, ale někteří jedinci nemají žádné tušení o tom, že má každá místnost trochu jiné požadavky. Z toho důvodu je nutné si nejdříve zjistit, který materiál je do daných podmínek vhodný a který nikoliv. Do předsíně se budou hodit například dřevěné podlahy a plovoucí podlahy, zatímco v prostoru koupelny by tyto varianty rozhodně neuspěly. Pokud se vám líbí představa dřeva v prostorech s vysokou vlhkostí, vsaďte na napodobeninu, jíž jsou laminátové podlahy. Naopak do prostorů určených k maximálnímu odpočinku a spánku volte spíše měkké a teplé PVC podlahy. Ty jsou vyráběné z měkčeného materiálu, který je velmi příjemný na bosé nohy a v zimě vás ochrání před chladem. Za zmínku stojí i populární vinyl, jenž se chlubí odolností, komfortností a v některých případech i voděodolností. Vinylové podlahy si tak často nachází své místo v kuchyni i koupelně.

Chcete-li dlouhou životnost, vsaďte na odborníky

Alfou i omegou všeho je nejen nákup ověřeného zboží od solidních obchodníků, ale i následná spolupráce vedoucí k odbornému položení podlahy. Jedině tak si zajistíte vážně stoprocentní výsledek, jenž nebudete muset v brzké době předělávat. Hledáte-li zkušené řemeslníky s mnoha lety zkušeností, podívejte se na nabídku společnosti Supellex. Ta se za téměř dvacet let praxe stala jedním z nejvyhledávanějších pomocníků na našem trhu.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská