4 nejlepší čisticí prostředky na koupelny

Pravidelný úklid koupelny je klíčem k udržení hygieny a zdraví v domácnosti. Je nezbytné zvolit kvalitní čisticí prostředky, abyste dosáhli dokonale čisté koupelny bez větší námahy a bez poškození povrchů. V tomto článku vám představíme čtyři nejlepší čisticí prostředky do koupelny, které vám úklid usnadní.

Jaké jsou nejlepší čisticí prostředky?

Dobrý čisticí prostředek na koupelny má několik klíčových vlastností, které zaručují účinné a bezpečné čištění různých povrchů.

1. Účinnost

Vyberte si profesionální čisticí produkty, které jsou vysoce účinné v boji proti mastnotě, vodnímu kameni, plísním a bakteriím. Měly by odstraňovat nečistoty a nánosy rychle a bez zbytečného drhnutí, čímž šetří váš čas a námahu.

2. Univerzálnost

Důležitou vlastností je jejich použití na různé povrchy. Ideální čistič koupelen by měl být vhodný na obklady, umyvadla, sprchové kouty, vanu a další povrchy v koupelně. Ušetříte tak peníze i místo ve skříni, protože nemusíte mít několik speciálních čisticích prostředků pro každý typ povrchu.

3. Bezpečnost

Čističe koupelen by měly být bezpečné pro použití v domácím prostředí. Neměly by obsahovat velké množství agresivních chemických látek, které by mohly poškodit povrchy nebo způsobit podráždění pokožky.

Alternativní čističe koupelen

Existuje mnoho způsobů, jak umýt koupelnu, a to i pomocí přípravků, které najdete doma. Tyto metody můžete vyzkoušet, ale lepších výsledků dosáhnete, když použijete profesionální čisticí přípravky.

Ocet

Ocet je účinný přírodní dezinfekční prostředek, který pomáhá odstraňovat vodní kámen a bakterie. Smíchejte ocet s vodou ve stejném poměru a tuto směs použijte k čištění dlaždic, umyvadel, sprchových závěsů a dalších povrchů.

Citrusové oleje

Citronový i pomerančový olej mají příjemnou vůni a antiseptické vlastnosti. V lahvičce s rozprašovačem můžete smíchat několik kapek citrusového oleje s vodou a směs použít k čištění povrchů.

Jedlá soda

Jedlá soda je dalším oblíbeným přírodním čisticím prostředkem. Vytvořte pastu z jedlé sody a vody a naneste ji na mastné a znečištěné povrchy, jako jsou umyvadla, vany a dlaždice.

Peroxid vodíku

Peroxid má dezinfekční vlastnosti a je účinným pomocníkem v boji proti plísním a bakteriím. Můžete jej nanést na místa s vodním kamenem a nechat působit. Poté jej opláchněte.

Nejlepším materiálem, který můžete při čištění použít, je utěrka z mikrovlákna. Je šetrná k povrchům a účinně zachycuje prach a nečistoty. Nepoškrábe povrchy a můžete s ní umýt prakticky všechny povrchy od zrcadel přes umyvadla až po dlaždice.

4 produkty pro dokonale čistou koupelnu

K důkladnému vyčištění celé koupelny potřebujete pouze 4 základní produkty.

1. Univerzální čisticí prostředek na povrchy

Hledáte ideální čisticí prostředek do koupelny, který účinně odstraňuje vodní kámen, mastnotu, plísně a další nečistoty?

HG čistič na sprchy, vany a umyvadla je praktický pomocník pro čištění všech povrchů, jako jsou vodovodní baterie, obklady, umyvadla, sprchové kouty a vany. Je bezpečný a šetrný ke všem povrchům v koupelně. Můžete jej použít i na mramor a další typy přírodního kamene z vápence.

2. Odstraňovač vodního kamene

Vodní kámen vzniká z minerálů tvrdé vody a může se usazovat na umyvadlech, sprchových koutech, vanách a dlaždicích.

Jeho odstranění je důležité z několika důvodů:

- Vodní kámen může zkazit celkový dojem i z čisté koupelny.

- Vodní kámen může ucpat trysky sprchových hlavic, což vede ke snížení průtoku vody.

- Usazeniny vodního kamene mohou poškodit vodovodní baterie, trysky a další kovové povrchy, způsobit korozi a zkrátit životnost těchto zařízení.

Proto byste odstraňování vodního kamene neměli odkládat. HG pěnový odstraňovač vodního kamene vám tuto činnost usnadní. Účinně odstraňuje usazeniny z různých povrchů v koupelně, jako jsou dlaždice, umyvadla, sprchové kouty a vany. Jeho použití je praktické a jednoduché. Díky svému rychlému účinku vám ušetří čas a energii při úklidu.

Pokud máte v koupelně velmi odolný vodní kámen, pomůže vám ho odstranit HG profesionální odstraňovač vodního kamene. Jedná se o mimořádně silný profesionální čisticí prostředek, který je vhodný pro všechny typy koupelnových materiálů. Kromě vodního kamene odstraňuje také rez, skvrny od moči a měděný vodní kámen.

3. Čistič WC

Čistá toaleta je základ zdravé a hygienické koupelny. Toaletní mísa, sedátko a okolí toalety se často znečišťují bakteriemi a vodním kamenem. Pravidelné čištění odstraňuje tyto nečistoty, nepříjemné pachy a snižuje riziko šíření nemocí. HG extra silný gelový čistič na toalety je silný čistič WC, který z toalety odstraňuje jak nečistoty, tak i vodní kámen. Výsledkem je kromě toho i lesk a dlouhotrvající svěží vůně.

4. Čistič odpadů

Jsou umyvadlo, sprcha, toaleta a dlaždice zářivě čisté? Nezapomeňte pravidelně čistit i odtok. Je to nezbytné z důvodu hygieny, prevence zápachu a zajištění správné funkce odtokových systémů.

Ve vaně a umyvadle se při každodenním používání hromadí zbytky mýdla, vlasů, šamponu a dalších nečistot. Zanedbaný odtok může být také živnou půdou pro bakterie a plísně. Čištění odpadu také zajišťuje správnou funkci odtokových systémů. Pokud je odpad ucpaný, může to způsobit zpomalení odtoku vody.

Při čištění odtoku se můžete spolehnout na HG gelový čistič odpadů. Je velmi účinný při uvolňování ucpaných odtoků umyvadla, vany, sprchy nebo dokonce záchodu i kuchyňského dřezu. Nepoškozuje plastové trubky a funguje již za 5 minut.

S těmito 4 základními čisticími prostředky bude vaše koupelna dokonale čistá s minimem úsilí a času. Zjednodušte si úklid s HG produkty!

Publikováno: 02. 08. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Sára Novotná