Jarní romantika s nádechem historie, luxusu i vesnické obyčejnosti: vsaďte na zámecký hotel

Možná byste nečekali, že na zámku, který patří k nejoblíbenějším luxusním hotelům v Čechách, si můžete na ohništi opékat slaninu a jiné dobroty, ale na Chateau Herálec rádi svoje hosty překvapují.

Podstatnou část jara byl zámecký hotel Chateau Herálec zavřený, ale konec května mohl otevřít a s novou jarní energií přivítal své hosty.

Máme spoustu nápadů, jak vás zabavit

A tak kromě klasických a velmi oblíbených formátů jako sezónní lenošení na zámku, v rámci kterého hosté oceňují nejen rozlehlé a pohodlné zámecké pokoje. Intimita a velká míra soukromí, skvělé Spa by L’Occitane a výborná kuchyň, ve které vaří česká jídla v novém moderním provedení ze surovin od domácích, jsou dobrým důvodem přijet a strávit zde krásné chvíle.

Na zámku jsou ovšem kreativní, a tak nabízí i „Únik z města a to nejen za špekáčkem“. Únik z města se v uplynulém roce stal oblíbenou disciplínou, ale možnost zapojit se do běžných prací na zámku a poznat venkovský způsob života nabízí snad pouze tady.

Vsaďte na netradiční aktivní odpočinek

Přijďte si aktivně odpočinout od dnešní uspěchané doby a zažít příjemné chvíle v krásné a čisté přírodě. A po práci si třeba vychutnat domácí špekáčky od pana Zajíčka, klobásu z Českého Dvora, či uzený špek z farmy rodiny Němcových. Na zámku připravují i vegetariánské opékačky pro ty, kteří maso nemusí… Ohňové menu si nejlépe vychutnáte tak, že vše si sami opečete na ohni na zámeckém nádvoří a posedíte na jak jinak, stylových špalíčkách. K této přímo lesní romantice vám na zámku rádi uvaří punč nebo naservírují „svařáka“.

Pokud se tedy nebojíte práce, stačí si jen nazout krásné zámecké holínky a hurá do práce! Můžete vyrazit na pole pod zámeckou sýpkou a okopávat vzešlé brambory, plet se zahradníkem v zámecké zeleninové a bylinkové zahradě Le Potager, zalévat a starat se o záhonky či sbírat větve pod korunami staletých stromů v rozlehlém anglickém parku. Práce je tam vždy spousta. A určitě zjistíte, že jste si nejen skvěle protáhli tělo, ale i provětrali hlavu. Nebude to jenom také klasické ubytování na zámku. Za to vám ručíme.

Po dobré práci si zasloužíte nejen koláče

Na Chateau Herálec dobře rozumí tomu, že za dobře odvedenou práci si každý samozřejmě zaslouží velkou odměnu – čeká na vás šálek lahodného sypaného čaje či kávy a k tomu skvělý zámecký koláč od zámecké pekařky. Poté se můžete nechat unášet na vlnách naprostého relaxu v jedinečném Wellness & Spa by L´Occitane, kde na vás čeká saunový svět, bazén pod historickými klenbami, vířivka ve starobylé věži, silencarium pod arkádami oranžerie s výhledem do zámeckého parku. Anebo se můžete nechat hýčkat pod rukama masérů a vybrat si jednu z báječných a do detailu promyšlených procedur. A na závěr vám domů jako poděkování za cenný pracovní příspěvek připraví balíček domácích zámeckých produktů.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská