Přelivové bazény dokonale zapadnou do prostředí vaší zahrady

Pokud máte prostornou zahradu, nebaví vás přeplněná koupaliště, ale i tak byste si chtěli užít vodní radovánky, investujte do vlastního bazénu. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství řešení. Ideální volbou jsou bazény zapuštěné do země, neboť přirozeně splynou s terénem zahrady. V následujících řádcích vám proto představíme varianty, které jsou nejoblíbenější.

Skimmerové bazény

Přijatelná pořizovací cena, dlouhá životnost, stálobarevnost i odolnost vůči teplotám a chemikáliím. Přesně takové jsou skimmerové bazény, které se vyrábějí v několika různých rozměrech a hloubkách (1,2 m a 1,5 m). Společnost ALBIXON prodává skimmerové bazény ALBISTONE vyrobené z homogenních kopolymerů. Bazén, jak už samotný název napovídá, disponuje skimmerem, skrze něj odcházejí nečistoty z bazénu. Skimmer stahuje vodu do filtračního zařízení, kde se voda pročistí, a potom se vrací zpět do bazénu.

Přelivové bazény

Luxusní dojem vzbuzují přelivové bazény, a to zejména díky tomu, že voda sahá až po horní okraj a hladina vypadá napnutě. Po celém obvodu skeletu je přelivový žlab, jenž odvádí vodu do filtračního přístroje. Čištění vody je praktičtější a dokonalejší. Potěší vás také absence přídavné vyrovnávací nádrže, která byla v minulosti nezbytná. Technologie se v posledních několika letech zlepšily.

Bazény vypláštěné těžkou fólií

Pro vskutku náročné jedince jsou připraveny bazény vypláštěné těžkou fólií. Docílíte jakéhokoliv tvaru, hloubka může dosahovat až dvou metrů a samozřejmostí je odolnost fólie vůči UV záření. Sice se jedná o nejdražší řešení, na druhou stranu bazén bude vypadat přesně tak, jak si přejete. Tak neváhejte a objednejte si bazén ALBIXON co nejdříve, abyste ještě stihli konec letošní koupací sezóny. Zajistí vám nejen dodávku a montáž bazénů, ALBIXON je specialista také na jejich zastřešení.

Publikováno: 22. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská