Proč si pro položení základů dřevostavby vybrat zemní vruty?

Patříte do skupiny vášnivých stavitelů a kutilů? V tom případě jste pravděpodobně slyšeli o moderní kotvící technice za pomocí zemních vrutů, které vám ušetří čas, síly, ale i peníze. Protože na rozdíl od pracného betonování, není v případě zemních vrutů nutné použít na stavbě ani kapku vody. Technická pauza kvůli tvrdnutí betonu tedy nehrozí. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik důvodů, proč pro ukotvení základů vaší dřevostavby použít právě zemní vruty.

Snadná instalace zemních vrutů

Zavrtat kovový zemní vrut pro vás nebude žádný problém, ani pokud jste prozatím nic takového nedělali. Máme pro vás totiž podrobný návod, jak postupovat při zavrtávání vrutu do zeminy. Zdali už máte k dispozici dostatečné množství zemních vrutů na vaši dřevostavbu, zahradní domek či jinou stavbu, sáhněte po delší ocelové tyči nebo třeba roxoru. Proč? Protože roxor vám bude dělat dobrého pomocníka při zavrtávání. Stačí ho zastrčit do otvoru, který najdete na horní straně vrutu. Pak otáčíte ve směru hodinových ručiček, čímž vrut zavrtáte do země. V případě, že by vám zavrtávání dělalo větší potíže, navštivte nejbližší železářství, kde si můžete vypůjčit nebo zakoupit speciální T klíč, který vám usnadní práci se zavrtáváním zemních vrutů do tvrdé zeminy.

Proč dát přednost právě zemním vrutům?

Už nemusíte narychlo obvolávat betonárky, dejte betonování sbohem. Jakoukoliv dřevostavbu, jako jsou zahradní domky, pergoly, přístřešky, terasy, ale také například ploty, menší ocelové konstrukce a další hravě ukotvíte zemními vruty. Není žádným tajemstvím, že tvrdnutí betonu může trvat bezmála až 4 dny, v případě špatného počasí se to ovšem ještě protáhne, což znamená zdržení na stavbě. Naopak zemní vruty lze zavrtat kdykoliv a ani počasí vás nijak nelimituje.

Publikováno: 11. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská