Bydlení v Praze je zajímavou myšlenkou nejen pro mladé

Přemýšlíte, kde jednou zakotvit? Rádi byste se usadili tam, kde jste studovali? Chtěli byste, aby veškerá občanská vybavenost byla doslova na dosah ruky? Nejen z toho důvodu je Praha velmi oblíbenou destinací, pokud jde o budoucí bydlení. Jen si najít lokalitu, která by plně vyhovovala požadavkům a rozmyslet si další podrobnosti, jako je například dispozice bytu. Dva pokoje nebo spíše pět, pro početnější rodinu? Variant je hodně a představ ještě více. Praha je však favoritem pro mnohé a líbí se jistě nejen nastupující generaci.

Žižkov čeká skutečně velká budoucnost

Je to skutečně blízko, už za pár let se dočkáme úplně nového Žižkova. Dostane modernější tvář, ale historické skvosty budou plně zachovány. I z toho důvodu je prodej bytů na Praze 3 atraktivní investicí. Garsonka nebo pět pokojů? A raději balkon nebo předzahrádku? Lokalita Vackova je oázou zeleně, přitom v dobré dostupnosti do centra nebo na metro, díky kterému se můžete rychle přepravit z jednoho konce našeho hlavního města na druhý.

A pokud jde o občanskou vybavenost, je na vysoké úrovni – pošta, školy, restaurace, ale i odpoledne plná sportu nebo procházka zeleným sadem, to vše se nabízí na Žižkově. O parku Židovské pece nebo kinu Aero jste už jistě někdy v minulosti slyšeli…

Lokalita, která potěší mladé rodiny

Pokud máte děti nebo v příštích letech plánujete založit rodinu, jsou byty na pražském Žižkově také zajímavým tématem. Dětem tu nebude nic scházet, školy i kroužky budou mít jen pár minut cesty a možností kultury i sportu se nabízí v blízkém okolí opravdu více než dost také pro dospělé členy rodiny.

Aktivní odpočinek, když si půjdete trochu zaběhat nebo relaxace a posezení v parku, záleží, co si vyberete pro svá letní odpoledne právě v prostředí, kde tvořili v předminulém století mnozí pražští umělci.

Publikováno: 21. 10. 2020 / Aktualizováno: 14. 11. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská