Bavlna je stále královnou prádla

Málokdo dnes opustí domov bez spodního prádla. Je první věcí, kterou si ráno oblečeme a celý den ji máme na sobě, proto je při výběru nejdůležitější pohodlí. To ovlivňuje i materiál.

Střih, velikost, materiál

To, abychom se v prádle cítili pohodlně, ovlivňuje mnoho věcí. Správně zvolený střih, což platí jak u mužů, tak u žen. Pánské spodní prádlo má tři základní střihy, s nohavičkami upnuté boxerky, volné trenýrky a slipy, které nohavičky nemají. To dámské spodní prádlo má variant ještě mnohem více. Velikost je také důležitá, neustále popotahovat padající boxerky nebo ramínko od podprsenky dokáže omezit a zkazit i ten nejlepší zážitek. Naopak příliš malé prádlo nás omezuje v pohybu, zařezává se a dráždí kůži. Třetím faktorem, který dokáže ovlivnit naše pohodlí pří nošení prádla, je materiál, ze kterého je vyrobené. Různých moderních přírodních i syntetických vláken existuje opravdu mnoho, přesto zůstává nejoblíbenějším materiálem bavlna, a to už po několik generací.

Královna bavlna

Původně prádlo chránilo především před chladem a zraněním, i když první náznaky prádla byly spíše jen dlouhé pruhy látky, které se omotaly kolem těla. Od bederních roušek se přešlo k nepohodlným overalům, dlouhým spodkům, korzetům a přes různé slepé uličky se ovlivněné módou pokročil vývoj až do dnešní podoby. U mužů spodní prádlo poskytuje oporu pro citlivé partie při pohybové aktivitě i v klidovém režimu. Správným výběrem materiálu si zajistíme pohodlí po celý den. Bavlna je léty osvědčená, je přírodní, nedráždí ani citlivou pokožku, dobře saje pot, hodí se i pro alergiky a příjemně se nosí. Nevýhodou může být pomalé schnutí, třeba po sportu. Populární proto jsou i kombinace bavlny s dalšími vlákny, jako je lycra, elastan nebo polyester. Přidání vláken zvyšuje odolnost a pružnost a prodlužuje životnost spodního prádla.

Výběr spodního prádla s ohledem na střih, velikost i materiál nám pomůže cítit se celý den skvěle a nenechat se omezovat kvůli nepříjemným pocitům ze špatně padnoucího prádla.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.