Bavlna je stále královnou prádla

Málokdo dnes opustí domov bez spodního prádla. Je první věcí, kterou si ráno oblečeme a celý den ji máme na sobě, proto je při výběru nejdůležitější pohodlí. To ovlivňuje i materiál.

Střih, velikost, materiál

To, abychom se v prádle cítili pohodlně, ovlivňuje mnoho věcí. Správně zvolený střih, což platí jak u mužů, tak u žen. Pánské spodní prádlo má tři základní střihy, s nohavičkami upnuté boxerky, volné trenýrky a slipy, které nohavičky nemají. To dámské spodní prádlo má variant ještě mnohem více. Velikost je také důležitá, neustále popotahovat padající boxerky nebo ramínko od podprsenky dokáže omezit a zkazit i ten nejlepší zážitek. Naopak příliš malé prádlo nás omezuje v pohybu, zařezává se a dráždí kůži. Třetím faktorem, který dokáže ovlivnit naše pohodlí pří nošení prádla, je materiál, ze kterého je vyrobené. Různých moderních přírodních i syntetických vláken existuje opravdu mnoho, přesto zůstává nejoblíbenějším materiálem bavlna, a to už po několik generací.

Královna bavlna

Původně prádlo chránilo především před chladem a zraněním, i když první náznaky prádla byly spíše jen dlouhé pruhy látky, které se omotaly kolem těla. Od bederních roušek se přešlo k nepohodlným overalům, dlouhým spodkům, korzetům a přes různé slepé uličky se ovlivněné módou pokročil vývoj až do dnešní podoby. U mužů spodní prádlo poskytuje oporu pro citlivé partie při pohybové aktivitě i v klidovém režimu. Správným výběrem materiálu si zajistíme pohodlí po celý den. Bavlna je léty osvědčená, je přírodní, nedráždí ani citlivou pokožku, dobře saje pot, hodí se i pro alergiky a příjemně se nosí. Nevýhodou může být pomalé schnutí, třeba po sportu. Populární proto jsou i kombinace bavlny s dalšími vlákny, jako je lycra, elastan nebo polyester. Přidání vláken zvyšuje odolnost a pružnost a prodlužuje životnost spodního prádla.

Výběr spodního prádla s ohledem na střih, velikost i materiál nám pomůže cítit se celý den skvěle a nenechat se omezovat kvůli nepříjemným pocitům ze špatně padnoucího prádla.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská