Chcete vypadat dokonale? Nezapomínejte na vaše obočí

Nezapomínejte, že na to jak působíte na okolí, má velký vliv i vaše obočí. Nejste tou, za co vás lidé považují? Možná je to ovlivněno i tím, jak je upraveno. Jde totiž o jednu z prvních věcí, které na člověku při letmém pohledu zaznamenáte. Chcete mít vždy dokonalé a přirozené obočí, které pozvedne vaši krásu? Zkuste vyzkoušet nejmodernější trendy v oblasti dekorativní kosmetiky. Co třeba permanentní obočí? Je řešením i pro ženy s řídkým či úplně poničeným tvarem obočí.

Obočí, které přirozeně kopíruje tvar obličeje, je současným trendem

Do obloučku, úzce vytrhané nebo srostlé a husté. Módních vln bylo mnoho. V současnosti je hitem ten nejpřirozenější tvar. Správná úprava totiž dokáže s tváří divy. Zúží, prodlouží. Věnovat velkou pozornost by mu měly i ženy zralejšího věku, které chtějí vypadat krásně. Správný tvar dokáže s tváří malý zázrak – odvrátí pozornost od padajícího víčka a oko více zdůrazní. Proč tedy platit za facelift, když jako prvotní pomoc může posloužit i tento malý kosmetický zákrok?

Nové chloupky už nerostou tam, kde byste je nyní chtěly mít? Permanentní obočí pomůže i v tomto případě.

Trápí vás to, že nemáte téměř žádné dorůstající chloupky? Ať už je to dáno vrozenými dispozicemi nebo bývalými módními trendy, které velely obočí minimalizovat? Na tento problém je permanentní obočí skvělým pomocníkem. Snadno dokáže nahradit to, co chybí, a dát vaši tváři zase příjemný a přirozený vzhled. Už žádné obavy z toho, že při koupání nebo silném dešti se vaše dekorační linky rozmažou.

Permanentní obočí jako elegantní řešení denních, nudných rituálů.

Stojíte každý den před zrcadlem a věnujete nepřeberné množství času úpravě vaše vzhledu? Občas více než byste sama chtěla? Ušetřete si práci a zkuste vyzkoušet tuto moderní metodu. Čeká vás krásné obočí bez práce. Čas můžete věnovat jiným činnostem. Záleží na vás.

Microblanding nebo pudrové obočí?

  • Čepelkování nebo-li microblading: metoda, kdy se do povrchu kůže vpravuje barva. Je rychlá a téměř bezbolestná. Nevýhodou však zůstává, že je mnohem náchylnější k rozpíjení, hlavně v případě mastné pleti. Při nesprávném provedení nebo hojení také hrozí riziko trvalých jizviček. Což není v případě takto exponované části těla ideálním rizikem.
  • Pudrové obočí: chcete obočí, které vypadá velmi přirozeně? Zkuste podstoupit tuto techniku zákroku. Jedná se o mnohem trvanlivější a modernější postup než nabízí metoda čepelkování. Barva se totiž vpravuje do kůže hlouběji, tedy snese i větší namáhání. Kůže po zákroku se rychle a dobře hojí. Hojivosti dále můžete pomoci. Jak? třeba správnou imunitou. Jak ji podpořit?

Nebojte se slova permanentní. Není to navždy

Módní trendy se mění. Možná máte strach, že s novým tvarem obočí budete už muset žít do smrti. To však není pravda. Takto pozměněné obočí vám vydrží zhruba jeden až dva roky. Poté se barevný pigment začne pomalu z kůže vytrácet. Celková doba záleží na způsobu a kvalitě provedení, na tom, v jakém stavu je vaše pleť i na tom, zda a jak často máte intenzivní fyzickou aktivitu. Váháte? Odbornice na permanentní make-up Daria Radchenko radí: „Při zralé nebo sušší pleti vám permanentní make-up vydrží déle než na pleti mladé a mastné. Máte-li mastnou pleť či aktivní životní styl, doporučujeme našim klientkám spíše metodu pudrovou.“

Na co se připravit?

  • Zákrok zabere 1,5 až 2 hodiny času. Během toho dojde k načrtnutí kontur obočí a vpravení barvy do pokožky pomocí tenoučkých nástrojů, které zaručují minimální bolestivost. To, jak budete bolest vnímat, záleží však i hodně na vás. Chcete vědět více?
  • Zhojení je rychlé, je však nutné se o ranky starat. Dbejte vždy doporučení a rad odborníků. Stroupky musíte nechat samovolně odpadnout.
  • Většinou je potřebná ještě korekce. Zde dojde k doladění barevnosti i tvaru. Ten může být poničen právě předčasně odstraněnými stroupky. Ať už záměrně nebo omylem.
Co kdyby jste zvážili, že si ušetříte práci s dennodenní starostí o váš vzhled. Popřemýšlejte.

Publikováno: 05. 10. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská