Čím se vybavit na golf?

Obsah článku:
  1. Golfové hole
  2. Golfové boty
Jakmile to počasí a další okolnosti dovolí, mnozí z vás jistě zalarmují své přátele a známé a vyrazí na některé z tuzemských golfových hřišť. Golf je hrou, která v posledních zhruba dvaceti letech uchvátila celou Českou republiku, což dokazuje značný nárůst hřišť, jež jsou dnes prakticky v každém regionu. Jestliže s golfem teprve začínáte, je dobré vědět, co vše si připravit.

Golfové hole

Jistě tušíte, že nejdůležitějším vybavením každého hráče jsou golfové hole. Je však nutné si uvědomit, že jich existuje celá řada. S nějakou univerzální holí to moc daleko nedotáhnete. Jen namátkou lze zmínit golfové hole pro daleké odpaly, které se nazývají drivery. S jejich pomocí se naučíte golfové míčky pálit až do vzdálenosti stovek metrů. Chce to samozřejmě hodně cviku. Pro začátečníky je ideální, pokud se nejprve učí na odpalištích. Teprve poté, co zvládnete základní údery, a to zejména ty daleké pomocí driverů, je na čase si projít hřiště s devíti či plnými osmnácti jamkami. Důležitou holí je i putter. Jiná konstrukce oproti driverům umožňuje citlivější kontakt s míčkem, takže je tento typ golfové hole používaný hlavně pro doklepávání míčků do jamky v okamžiku, kdy už jste na greenu, tedy v těsné blízkosti jamky.

Golfové boty

Zapomenout nesmíte ani na kvalitní oblečení a zejména obuv. U ní je dobré se zastavit, protože se dosti liší od běžné vycházkové obuvi. Na podrážkách totiž golfové boty mají speciální hroty. Zajišťují nohám potřebnou stabilitu při odpalu, zároveň usnadňují pohyb na nezpevněném terénu. Myslete na to, že golf je hra v přírodě, pohybujete se na trávě a v písku. O golfu se traduje, že je sportem pouze pro snoby. Možná tomu tak kdysi bývalo. Neustále se rozšiřující základna pravidelných hráčů v tuzemsku ale dokazuje, že si golf oblíbili i „obyčejní“ lidé, kteří mají rádi pobyt na čerstvém vzduchu, zábavu a odpočinek.

Publikováno: 21. 03. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská