Dovolená u Máchova jezera: Tipy na ubytování a zážitky

Máchovo jezero je jedno z nejpopulárnějších rekreačních míst v České republice a je snadné pochopit proč. Skvělé možnosti koupání, cykloturistiky a pěší turistiky v krásném přírodním prostředí jsou jen některé z důvodů, proč sem lidé jezdí na dovolenou znovu a znovu. Pokud hledáte ideální ubytování pro vaši dovolenou u Máchova jezera, máme pro vás tip na ubytování v nově zrekonstruovaných bungalovech.

Nedávno zrekonstruované bungalovy v oblasti Starých Splavů nabízejí moderní a stylové ubytování Máchovo jezero - respektive jen kousek od vodní plochy. Bungalovy jsou vybaveny novým nábytkem, kuchyňskou linkou, sprchou a WC, a dokonce i mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a nádobím. Všechny bungalovy jsou umístěny v příjemném prostředí lesa a umožňují snadný přístup k jezeru.

Pokud hledáte úplné odpočinkové místo, můžete si vařit sami díky plně vybavené kuchyňce v bungalovu. Pokud máte chuť na něco víc, nabízí se i možnost využít kuchyni, kde si v případě zájmu zařídíte polopenzi nebo plnou penzi. Pro větší skupiny jsou dostupné i speciální balíčky stravování. Staré Splavy ubytování je zkrátka dobrou volbou pro každého.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Máchovo jezero tak populární, jsou skvělé aktivity a zážitky, které tato oblast nabízí. Kromě koupání v jezeře stojí za to vyzkoušet vodní sporty jako windsurfing nebo plachtění. Pokud preferujete pevnou zem pod nohama, můžete se projít po okolí nebo si půjčit kolo a prozkoumat cyklotrasy v oblasti. Pro milovníky historie a kultury je v okolí několik hradů a zámků, které stojí za návštěvu.

Dovolená u Máchova jezera nabízí nespočet zážitků a s ubytováním v nově zrekonstruovaných bungalovech u Starých Splavů budete mít vše, co potřebujete k pohodlnému pobytu. Užijte si krásy přírody a nechte se unášet klidem.

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, navštivte například nedaleký aquapark nebo si zajít na minigolf. Pro milovníky adrenalinových zážitků doporučujeme navštívit lanový park v oblasti nebo si zkusit bungee jumping.

Dostanete-li chuť na romantickou procházku, jezírko Jezero Sosnovec nabízí překrásné okolí a klidnou atmosféru. Procházka po okolních lesích vás zavede k nádherným vodopádům a kaskádám, které doslova vybízí k prohlídce.

Dovolená u Máchova jezera není jen o zábavě a aktivitách. V oblasti se nachází několik restaurací a hospůdek, které nabízejí místní speciality a tradiční českou kuchyni. Budete-li chtít něco víc, můžete se vydat do nedalekého města Česká Lípa, kde najdete širokou škálu restaurací a kaváren.

Publikováno: 24. 04. 2023 / Aktualizováno: 28. 04. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Sára Novotná