Jak si zlepšit sexuální život? Co vše může váš vztah trochu opepřit

Už jste s partnerem delší dobu a sex není takový, jaký býval? Nejprve malé uklidnění. Nejste jediní a je to přirozené. Jiskření totiž trvá vždy jen určitou dobu. Pak se vztah posune do jiných fází než na začátku. Je však škoda na sexuální život rezignovat a smířit se s tím, že to tak prostě je. Můžete to změnit. Alespoň trochu.

Sexy prádlo je prostě základ

Je to tak. Nové prádlo dokáže divy. Je však dobré jej umět vybírat s rozumem. Nekupujte si pořád to samé nebo hodně podobné. Odvažte se. V současné době je nabídka velmi rozmanitá a nemusíte vždy skončit jen u podvazků. Co třeba nějaký erotický kostým? Nebo prádlo, kde jsou některé části tak nějak vynechány?

Nemáte-li čas, sex si prostě naplánujte. A zkuste se sami sobě věnovat alespoň 20 minut

Pracovní povinnosti, koníčky, děti a přátelé. Už jste spolu dlouho a toho, co je potřeba přes den stihnout, je více a více. Vy už pak večer nemáte energii a ani i čas se pořádně věnovat partnerovi. Ale to je chyba.

  • Je proto lepší se s partnerem dohodnout na dni, jehož večer věnujete svým milostným hrám. Plánujete si schůzky a pochůzky ve svém pracovním životě? Naplánujete si i toto a dodržte to. Přeci jen je lepší mít plánovaný sex než žádný.
  • Pro kvalitní zážitek na obou stranách je dobré, abyste se sobě věnovali alespoň 20 minut a déle. A proč zrovna tolik? Protože tak dlouho trvá v průměru ženě dosáhnout orgasmu. A pro dobrý vztah je podstatné, aby oba zúčastnění byli spokojeni.
  • Do hrátek zapojte i ponožky. Jejich nošení při sexu prý lépe stimuluje tělo k dosažení orgasmu. Nevěříte?

Mluvte o svým představách i problémech

Stejně tak jako i v jiných sférách života i zde platí, že je dobré o svých představách a pocitech mluvit. Nemusí jít jen o to, co děláte ve svých sexuálních fantaziích. Ale i o běžné věci, které se sexu týkají. Možná pak zjistíte, že partner se hrátkám vyhýbá ne proto, že by už o vás neměl zájem, ale třeba kvůli zdravotním problémům, se kterými se vám stydí svěřit. Nebo naopak. To, že je sex pro vás v určitých polohách bolestivý, je lepší říci nahlas než se milování raději vyhýbat.

A co hladký klín? Tělo bez chloupků je trend současné doby.

V současné době je velmi časté mít nějakým způsobem upravený klín. Velmi často se lze setkat i s tím, že muži i ženy preferují být bez otravných chloupků po celém těle. Včetně všech skrytých míst. Ovšem depilace intimních partií nebo-li holení nemusí být úplně příjemnou záležitostí. Hlavně v momentě, kdy chloupky znovu narůstají.

Pokud i vy preferujete být “dole” zcela bez chloupků nebo už vás otravují chloupky na tříslech, může váš problém vyřešit i epilace laserem. Jedná se o nejefektivnější řešení, kdy se po několika sezeních můžete zbavit nechtěných chloupků už napořád. Žádné nepříjemné svědění při jejich růstu či zarůstající chloupky už vás trápit nebudou.

I v sexu můžete dělat chyby, které ovlivní váš prožitek i vztah

Ať už jste spolu desetiletí či měsíce. Existují chyby, které partneři dělají pořád a které jim snižují celkové prožívání této aktivity. A nejedná se o žádné špatné techniky. Spíše o nastavení mysli. A co nejčastějších chyby, které vás brzdí v lepším zážitku?

  • Jste nastaveni tak, že sex je pro vás hlavně o výkonu.
  • Zapomínáte na potěchu vlastního těla. Hlavně ženy s tímto mají problém. Více než na sebe se soustředí na to, aby byl jejich partner spokojený. V tom je však háček. Pro oba dva je totiž mnohem lepší, když je prožitek opravdový, než když jeden z partnerů část svého vzrušení jen přehrává, aby udělal tomu druhému radost.
  • Nevěříte partnerovi naplno. Čím je člověk starší, tím větší problém má s odevzdáním se a důvěrou ve druhé lidi. S věkem a společně strávenými roky se kupí křivdy a nedořešené konflikty a stále je těžší se naplno oddat tak, jak tomu bylo dříve. Proto pracujete i na obnovení celkové důvěry ve vztahu. Pomůže si tím i k lepšímu milostnému životu.

Máte trik, čím vašeho partnera zcela jistě vzrušíte?

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.