Jak si zlepšit sexuální život? Co vše může váš vztah trochu opepřit

Už jste s partnerem delší dobu a sex není takový, jaký býval? Nejprve malé uklidnění. Nejste jediní a je to přirozené. Jiskření totiž trvá vždy jen určitou dobu. Pak se vztah posune do jiných fází než na začátku. Je však škoda na sexuální život rezignovat a smířit se s tím, že to tak prostě je. Můžete to změnit. Alespoň trochu.

Sexy prádlo je prostě základ

Je to tak. Nové prádlo dokáže divy. Je však dobré jej umět vybírat s rozumem. Nekupujte si pořád to samé nebo hodně podobné. Odvažte se. V současné době je nabídka velmi rozmanitá a nemusíte vždy skončit jen u podvazků. Co třeba nějaký erotický kostým? Nebo prádlo, kde jsou některé části tak nějak vynechány?

Nemáte-li čas, sex si prostě naplánujte. A zkuste se sami sobě věnovat alespoň 20 minut

Pracovní povinnosti, koníčky, děti a přátelé. Už jste spolu dlouho a toho, co je potřeba přes den stihnout, je více a více. Vy už pak večer nemáte energii a ani i čas se pořádně věnovat partnerovi. Ale to je chyba.
  • Je proto lepší se s partnerem dohodnout na dni, jehož večer věnujete svým milostným hrám. Plánujete si schůzky a pochůzky ve svém pracovním životě? Naplánujete si i toto a dodržte to. Přeci jen je lepší mít plánovaný sex než žádný.
  • Pro kvalitní zážitek na obou stranách je dobré, abyste se sobě věnovali alespoň 20 minut a déle. A proč zrovna tolik? Protože tak dlouho trvá v průměru ženě dosáhnout orgasmu. A pro dobrý vztah je podstatné, aby oba zúčastnění byli spokojeni.
  • Do hrátek zapojte i ponožky. Jejich nošení při sexu prý lépe stimuluje tělo k dosažení orgasmu. Nevěříte?

Mluvte o svým představách i problémech

Stejně tak jako i v jiných sférách života i zde platí, že je dobré o svých představách a pocitech mluvit. Nemusí jít jen o to, co děláte ve svých sexuálních fantaziích. Ale i o běžné věci, které se sexu týkají. Možná pak zjistíte, že partner se hrátkám vyhýbá ne proto, že by už o vás neměl zájem, ale třeba kvůli zdravotním problémům, se kterými se vám stydí svěřit. Nebo naopak. To, že je sex pro vás v určitých polohách bolestivý, je lepší říci nahlas než se milování raději vyhýbat.

A co hladký klín? Tělo bez chloupků je trend současné doby.

V současné době je velmi časté mít nějakým způsobem upravený klín. Velmi často se lze setkat i s tím, že muži i ženy preferují být bez otravných chloupků po celém těle. Včetně všech skrytých míst. Ovšem depilace intimních partií nebo-li holení nemusí být úplně příjemnou záležitostí. Hlavně v momentě, kdy chloupky znovu narůstají. Pokud i vy preferujete být “dole” zcela bez chloupků nebo už vás otravují chloupky na tříslech, může váš problém vyřešit i epilace laserem. Jedná se o nejefektivnější řešení, kdy se po několika sezeních můžete zbavit nechtěných chloupků už napořád. Žádné nepříjemné svědění při jejich růstu či zarůstající chloupky už vás trápit nebudou.

I v sexu můžete dělat chyby, které ovlivní váš prožitek i vztah

Ať už jste spolu desetiletí či měsíce. Existují chyby, které partneři dělají pořád a které jim snižují celkové prožívání této aktivity. A nejedná se o žádné špatné techniky. Spíše o nastavení mysli. A co nejčastějších chyby, které vás brzdí v lepším zážitku?
  • Jste nastaveni tak, že sex je pro vás hlavně o výkonu.
  • Zapomínáte na potěchu vlastního těla. Hlavně ženy s tímto mají problém. Více než na sebe se soustředí na to, aby byl jejich partner spokojený. V tom je však háček. Pro oba dva je totiž mnohem lepší, když je prožitek opravdový, než když jeden z partnerů část svého vzrušení jen přehrává, aby udělal tomu druhému radost.
  • Nevěříte partnerovi naplno. Čím je člověk starší, tím větší problém má s odevzdáním se a důvěrou ve druhé lidi. S věkem a společně strávenými roky se kupí křivdy a nedořešené konflikty a stále je těžší se naplno oddat tak, jak tomu bylo dříve. Proto pracujete i na obnovení celkové důvěry ve vztahu. Pomůže si tím i k lepšímu milostnému životu.
Máte trik, čím vašeho partnera zcela jistě vzrušíte?

Publikováno: 01. 06. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská