Jak spolehlivě ochránit mobilní telefon před rozbitím?

Právě jste si pořídili nové mobilní zařízení? Možná by se vám hodilo pár rad, jak přístroj účinně ochránit, protože stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. V dnešní době však pouhá ochrana displeje bohužel nestačí, čím dál více mobilních telefonů totiž disponuje i skleněnými zády, která jsou rovněž náchylná na rozbití jako displej. Ovšem existuje také celá řada ochranných prvků na telefony, aby ochrana byla takřka stoprocentní. V tomto článku vám prozradíme hned několik tipů, jaké ochranné prostředky použít.

Opatrnost

Hned na začátek je dobré zmínit, že kromě ochranných prvků lze velmi dobře ochránit telefon také za pomocí zvýšené opatrnosti při užívání. Samozřejmě nelze být ve střehu pořád, ale určitá obezřetnost, aby vám zařízení neupadlo, se určitě hodí, a navíc vás nestojí ani korunu, na rozdíl od ostatních.

Tvrzené sklo

Když opatrnost nestačí, téměř jistě pomůže tvrzené sklo. Představuje totiž nejvyšší stupeň ochrany displeje. Ovšem v tvrzených sklech je jeden zásadní rozdíl, a to v kvalitě. Levné a nekvalitní kousky váš displej neochrání tak efektivně, jako ty od ověřených prodejců. Každopádně - pokud si pořídíte kvalitní kus, nemusíte se bát nárazů, pádů, škrábanců, aniž by se vašemu displeji cokoliv přihodilo. Ochranná skla na telefony bezesporu patří mezi nejužitečnější příslušenství.

Nezapomínejte ani na fotoaparát

Připomínáme, že také čočky fotoaparátu mohou být při nárazu poškozeny, pokud nejsou patřičně zabezpečeny tvrzeným sklem. Tvrzené sklo speciálně určené na čočky fotoaparátu, ochrání váš foťák nejen před škrábanci, ale také při tvrdších nárazech.

Kryty, pouzdra, obaly

Kryty, pouzdra, obaly - všechny slouží k tomu, aby chránili zadní část vašeho zařízení. Ovšem nejúčinnější zabezpečení poskytují právě pouzdra, které chrání, jak záda telefonu, tak i displej. Společně s tvrzeným sklem jsou tak plnohodnotnou ochranou pro každý mobilní telefon.

Publikováno: 24. 04. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská