Dovolená v karavanu už není jen pro dobrodruhy

Jaká je vaše představa o ideální dovolené? Nastoupit do letadla, nechat se dopravit až na místo a přivlastnit si místečko na pláži, ze kterého se na několik dní nehnete? Anebo naopak patříte mezi dobrodružnější povahy a rozhodně nevydržíte týden či déle na jednom místě? Nechcete-li se během dovolené vázat na jedinou lokalitu a přidělávat si starosti hledáním ubytování, připojte se k rozrůstající se rodině karavanistů. Dovolená v karavanu má své charakteristické kouzlo a zatímco někteří ji na chuť nikdy nepřijdou, jiní by nejraději v obytném voze strávili celé léto.

Svoboda, nezávislost a spousta možností

Cestovat v karavanu znamená být nezávislý. Obytný vůz vám dá svobodu a možnost volby. A bude jen ve vaší režii, jestli se dopravíte až do cíle, nebo trasu během cesty změníte. Moderní karavany se chlubí širokým spektrem vybavení a v těch nejluxusnějších se budete cítit jako doma. Současná nabídka příslušenství pro karavany vám umožní udělat z vozu malý soukromý apartmán se vším všudy. Stačí zaparkovat, připojit stan a z obytného vozu se rázem stane víkendová chata s terasou. Samozřejmostí je vlastní chemické wc, solární panely generující elektrickou energii, klimatizace a další nezbytné vybavení, díky kterému vám nebude nic chybět.

Karavan si lze koupit i zapůjčit

Od nového karavanu vás může odradit jen vyšší pořizovací cena, která se blíží ceně malého rodinného domku. Obytný vůz navíc není žádný drobeček a měli byste proto předem vyřešit, kde ho po dovolené ustájíte. Přeplněné parkoviště uprostřed panelové zástavby není dvakrát ideální a pronájem garáže nebo většího parkovacího stání se opět promítne do rozpočtu. Karavan si ale lze i zapůjčit, což je pro většinu lidí mnohem dostupnější řešení. Vyberete si model, který vyhovuje vašim požadavkům a nabídne vám a dalším účastníkům výletu dostatečnou kapacitu. Po dovolené ho vrátíte a nebudete se muset o nic starat.

Co když vás karavaning chytí, ale nemáte peníze na nový karavan?

Jakmile k cestování s karavanem či obytným vozem přičichnete, pravděpodobně nakonec přeci jen zatoužíte po vlastním. Ale co když na zbrusu nový model nemáte, případně se vám do něj tak vysoká částka nechce investovat? Řešení je snadné - obraťte se na specializovaný bazar karavanů a vyberte si.  

Publikováno: 25. 10. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská