Inflace? Řešením může být investice do fotovoltaické elektrárny

Nechcete nechat inflaci, aby snižovala hodnotu vašich peněz? Co s tím? Zlato nebo kryptoměny? Riskantní hra s nejistým výsledkem. Máme něco lepšího, investujte do fotovoltaické elektrárny a získejte státní dotaci až 301.500 Kč.

Inflace v Česku stoupla na téměř 17 procent. Čechům se tak začínají ztenčovat úspory ležící na účtech. Investování během období vyšší inflace může být složitější a zneklidňující. Na co vsadit, když se chcete ochránit před inflací? Jednou z možných cest, jak ochránit své úspory před inflací, je investice do fotovoltaické elektrárny. A to protože v tuto chvíli stále běží státní podpora z programu nová zelená úsporám.

Investice do fotovoltaiky se státní dotací až 301.500 Kč nemá v toto chvíli konkurenci. Současně se stanete energeticky nezávislými, snížíte si své platby za energie a v budoucnu budete vydělávat po dobu až 25 let, což je garantovaná životnost fotovoltaiky. Při současných cenách elektřiny a dotačních podmínkách, je možné počítat s návratností investice do fotovoltaické elektrárny v horizontu čtyř až pěti let.

Publikováno: 14. 04. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Adriana Kučerová