I kontaktní čočky mohou člověka proměnit k nepoznání

Když se chce člověk trochu odlišit od normálu, obvykle si změní účes, případně si koupí nový kousek oblečení. Docílit se toho dá i jinak, třeba výměnou klasických kontaktních čoček za barevné verze.

Změna barvy očí

Kontaktní čočky obvykle nejsou brány jako pomůcka ke zkrášlení. K tomuto účelu slouží spíše brýle, respektive jejich obroučky. Když se vyberou správné, mohou pomoci danému člověku k vyššímu sebevědomí. V případě barevných kontaktních čoček nemusí být změna tak zásadní. Ty úplně nejzákladnější modely totiž pouze domněle mění barvu duhovek, čehož si však okolí všimnout vůbec nemusí. Samozřejmě dost záleží na tom, jakou barvu člověk zvolí. Temně rudé či naopak zcela bílé oči už dokáží vyvolat pořádné pozdvižení. Tyto barvy se však běžně do práce či do společnosti nenosí. Ty jsou primárně určeny pro různé maškarní slavnosti, případně pro Halloween, kde najdou velké využití.

Nejsou určeny pro každého

Stejně jako někomu vadí nošení brýlí, existuje obrovské množství lidí, kteří nesnesou kontaktní čočky. Je potřeba si na ně zvyknout a někdy to prostě nejde, ať chce člověk sebevíc. Proto je dobré si nejprve koupit pouze jeden pár a ten si zkusit nasadit. Pokud budou dlouhodobě převládat pouze negativní pocity, kontaktní čočky dost možná nebudou pro konkrétní osobu tím pravým ořechovým.

Dají se sehnat levně

Zatímco cena brýlí bývá často astronomická, kontaktní čočky je možné sehnat za poměrně malé peníze, a to i verze se speciálním zabarvením. Kdo si navíc pořídí levné barevné čočky v množství, které odpovídá hodnotě 1200,- Kč, ten se může těšit na speciální dezinfekční roztok, případně zvlhčující kapky zdarma. Tuto možnost má nakupující jen v e-shopu Top Crazy. Lidé, kteří si s oblibou dělají větší zásoby čoček do budoucna, jistě téhle nabídky rádi využijí.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská