Jak jsem se vypořádal s ptačím trusem před svým domem?

Vlastním bytový dům. Nic moc zvláštního, zdědil jsem ho po svých rodičích. Nechtěl jsem ho nikdy prodávat, protože k němu mám stále jakýsi sentimentální vztah. Samozřejmě ale jen tak ladem být nemůže. Využívám ho velmi jednoduchým způsobem. Nechal jsem ho kompletně zrekonstruovat a nyní pronajímám jednotlivé bytové jednotky. Dlouhá léta nebyl s bydlení v mém objektu žádný problém a s nájemníky jsem řešil pouze banality. Postupem času jsem byl ale vystaven před nepříjemnou situaci, za kterou mohly vlaštovky.

Ptačí trus byl všude

Při domovní schůzce jsem si vzpomněl na základní školu, kde nám paní učitelka vysvětlovala rozdíl mezi jiřičkou a vlaštovkou. Pravda je ale taková, že se situace týkala jen vlaštovek. Právě ony si postavily hned několik hnízd a neustále sedaly na okapech. Nájemníci s tím měli velký problém, protože prakticky všude byl ptačí trus. Mně jako pronajímateli bytových jednotek tak nastaly časy, kdy jsem musel přemýšlet, jak se vlaštovek zbavit. Nakonec jsem ještě našel i jejich hnízda.

Nabízelo se prozatímní řešení

Ano, a spočívalo odstranění těchto hnízd. To se mi nakonec po velké snaze a vcelku nebezpečnému dobrodružství podařilo. K mému údivu ale situace nijak nekončila a nezlepšovala se. Vlaštovek bylo všude stále plno. Vše jsem nakonec nechal několik zimních měsíců už být. Nebylo třeba nic řešit. Na jaro se ale nastěhovaly vlaštovky znovu. To už mi došla trpělivost.

Specifické hroty se osvědčily

Chtěl jsem se ptačích hostů zbavit jednou provždy, a proto jsem musel investovat. Efektivní ochrana proti vlaštovkám holt něco stojí. Zaplatil jsem pochopitelně jak za samotné hroty proti vlaštovkám, tak za jejich instalaci. Nakonec jsem ale velmi spokojený. Vlaštovky se nuceně odstěhovaly jinam. Léto tráví sice zřejmě někde u nás, ale ne na mém domě. I nájemníci tento můj tah ocenili.

Publikováno: 20. 08. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská