Jak si do ložnice pořídit levné, avšak luxusní lůžkoviny?

Pro pohodlný spánek byste měli splnit několik základních pravidel. Především je zapotřebí mít k dispozici opravdu kvalitní postel s odpovídají matrací. Důležitou roli ale sehrávají rovněž používané lůžkoviny. Při jejich koupi v obchodě nemusíte utratit zbytečně moc peněz, přesto se i levné povlečení a přikrývky dají považovat za luxusní. Musíte si však dát pozor na několik aspektů.

Pozor na materiály

Za luxusní lůžkoviny obvykle lidé považují jen ty, které jsou vyrobené z drahých materiálů. Typicky jde třeba o saténové luxusní povlečení, jež je ale pro mnohé z vás možná nedostupným zbožím, navíc není ani praktické, protože se hodí spíše jen do letních měsíců, kdy panují vysoké teploty. Kvalitu a luxus mohou znamenat také levnější varianty z běžných materiálů, jako jsou bavlna, flanel, případně moderní umělé tkaniny, mezi nimiž dominuje zejména mikrovlákno. Za luxusní povlečení, potažmo luxusní přikrývky se dají považovat výrobky, jež jsou především pohodlné a příjemné při kontaktu s vaší pokožkou. Při výběru v klasickém kamenném obchodě se doporučuje hledět na preciznost tkaní, především si ohlídejte různé spáry, musejí být dokonale utkané a spojené, aby se lůžkoviny brzy nezačaly trhat. Dalším podstatným aspektem je rovněž barevná a tvarová stálost, zde se však musíte spolehnout na údaje od výrobce či prodejce.

Nákup v kamenných a internetových obchodech se liší

Stále častěji si lidé kupují luxusní povlečení a přikrývky v internetových obchodech. Zde je samozřejmě těžší kontrola skutečné kvality zboží. Proto si nové povlečení, přikrývky a další lůžkoviny pořizujte vždy jen v dostatečně osvědčených eshopech, které mají velké množství pozitivních recenzí. U zavedených internetových prodejců máte jistotu, že vám dodají přesně to, co si objednáte. Navíc poskytují dlouhé záruky a snadnou možnost reklamace zboží v okamžiku, kdy s ním nebudete z nějakého důvodu spokojeni.

Publikováno: 09. 01. 2021 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská