Jak ušetřit za kuchyňské spotřebiče? Překvapivě je to hračka

Možnosti, jaké máme při zařizování kuchyně, jsou tak bohaté, jak naditá je naše šrajtofle. Ale nemusíte zoufat ani v případě, že jste spořící prasátko příliš nevykrmili. Prozradíme vám, jak ušetřit za kuchyňské spotřebiče, které patří k nejdražším položkám. Je to docela snadné.

​Vyhlédněte si starší model

Pokud si nezakládáte na pocitu, že doma máte jen to nejlepší a nejnovější, zaměřte se na sortiment spotřebičů staršího data výroby. Tím však nemáme na mysli veterány, kteří by ve vaší kuchyni působili poněkud archaicky – zkrátka si vyberte mezi loňskými či předloňskými modely.

​Zboží ve výprodeji

Když na vás uhodí akce ledničky výprodej, zpozorněte. Pravděpodobně se jedná o zboží tzv. druhé jakosti. Pod tímto označením najdete rozbalené spotřebiče, případně kusy, které mají drobné kosmetické vady nebo byly lehce poškozeny při přepravě (ale na funkčnost to nemá vliv). Široké spektrum spotřebičů druhé jakosti najdete ve specializovaném eshopu diskontni-nakupy.cz. Kromě ledniček, mrazáků, sporáků a varných desek můžete ulevit rozpočtu také díky myčce na nádobí ve výprodeji.

​Inzertní portály a Facebook Marketplace

Nevadí vám použité věci? Poohlédněte se po nich na inzertních serverech jako sbazar.cz, hyperinzerce.cz apod. Anebo vyzkoušejte tržiště Facebook Marketplace, kde snadno a rychle vypátráte nabídky od lidí a firem z vašeho nejbližšího okolí. S prodávajícími můžete komunikovat přes zprávy a zaplatit přes Messenger.

​Množstevní slevy

Někteří prodejci nabízí zajímavé slevy zákazníkům, kteří u nich zakoupí celou sadu spotřebičů (např. ledničku, myčku a sporák). I to je způsob, jak se za nové kuchyňské pomocníky zbytečně nepřeplácet.

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská