Jak vybrat správné nosítko?

Dětská nosítka zažívají boom. Kdo jednou zkusí, nechce jinak. Maminky brzy přišly na chuť možnosti mít dítě přímo na sobě, a přitom nebýt omezeny na osobním komfortu. Už žádné tahání dětí v rukou, žádná bolavá záda a namožené svaly. Maminky, které sáhly k nošení dětí, si výrazně ulevily. Nošení dětí lze realizovat pomocí šátkování nebo ergonomických nosítek. Nosítka mají oproti šátkům výhodu, že mají předem daný tvar a jejich aplikace na tělo je rychlejší. Nosítka lze použít v jakémkoliv prostředí, v interiérech i exteriérech a velkou službu projeví celým rodinám především na cestách.

Abyste vybrali dobře

V prodejní síti je k výběru nespočet druhů a značek. Jak se v nosítkové nabídce zorientovat? Poradíme vám 5 stěžejních bodů, podle kterých se řídit, abyste vybrali dobře. Za prvé se rozhodněte, zda budete požadovat nosítko rostoucí nebo jednovelikostní a budete ho měnit podle stáří dítěte. Obě varianty mají svá pro a proti. Rostoucí dětské nosítko vám vydrží po delší časovou etapu, ale počítejte s vyššími finančními náklady. Jednovelikostní nosítka sice musíte po čase měnit, ale zato jsou levnější a dětem obvykle lépe padnou. Z hlediska materiálu lze volit mezi nosítkem látkovým a šátkovým. Šátková nosítka jsou pružnější, ale náchylnější. Látková jsou pevnější, ale odolnější.

Dvakrát měř, jednou řež

Nosítka lze hodnotit i z hlediska šířky a síly polstrování na ramenních popruzích a bederním pásu. Čím širší, tím pohodlnější. Nosítka také mívají dvě polohy uchycení ramenních popruhů k zádové opěrce. Nižší umístění popruhů někdy způsobí, že miminko není dobře usazené. Někomu zase mohou přezky uchycené do poloviny zádové opěrky překážet a dřít jej pod pažemi. Opět se ukazuje, že nosítko je nutné před koupí vyzkoušet. Rozhodně dbejte na to, aby nosítko odpovídalo standardům ergonomického nošení a mělo atesty na použité materiály. V neposlední řadě je taky nutné myslet na to, kdo všechno bude nosítko užívat. Málokdy je totiž reálné, že maminka a tatínek mají stejný typ postavy, a tak bude třeba stále dokola přenastavovat. Nebo se nabízí řešení, koupit rovnou nosítka dvě a mít každý to svoje. ZkusNositko.cz / ZkusMerino.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 731 686 680 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 15. 03. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská