Jaký nábytek patří do předsíně? Klíčový je botník, zrcadlo i police

Většina lidí se při zařizování domácnosti zaměřuje na obývací pokoj, ložnici či kuchyni. Zapomíná však na důležitost první místnosti bytu. Předsíň je vstupní branou do domu, a proto musí být nejen prakticky vybavená, ale také příjemná pro oko. Naštěstí si dnes můžete pořídit botníky, věšáky na oblečení, zrcadla anebo rovnou kompletní předsíňové sestavy. Klíčový je prostor, se kterým se musíte naučit pracovat. Do malých panelákových bytů sednou jako ulité vyklápěcí botníky na výšku, do předsíní domů můžeme pomyslet na komfortní předsíňové stěny.

Předsíňové stěny jsou nejlepší

Možná si myslíte, že klademe předsíni velkou důležitost, jenže si ji zaslouží. Díky praktickým sestavám, které se většinou skládají ze skříňky na oblečení, věšáku na bundy, botníku s místem k sezení a zrcadla, zabijete hned tři mouchy jednou ranou. Pořizovací cena předsíňové sestavy není vysoká. Kompletní skladba vyjmenovaného nábytku je k dostání do 4 tisíc korun. Samozřejmě si můžete koupit i sestavy složené jen z botníku a věšáku se zrcadlem. V tomto případě je cena méně než poloviční.

Záleží na počtu osob v domácnosti

Nábytek do předsíně vybíráme s ohledem na počet obyvatel domu či bytu a kalkulujeme s prostorem. V každém případě je nutností dostatečně velký věšák na kabáty, bundy a čepice. Jeho součástí by mělo být zrcadlo třeba s malou poličkou na parfém či kosmetiku. Stěžejním prvkem je také botník, který lze vybírat dle způsobu otevírání, velikosti, počtu volných míst na botky, designu, barvy i ceny. Pokud je vás doma opravdu mnoho, oceníte tyčový botník na nespočet párů obuvi. Když máte doma malé děti, osloví vás botník s místem k sezení. Nedostatek prostoru vyřeší vyklápěcí modely a designové kousky padnou do oka mladým lidem se smyslem pro detail.

Publikováno: 06. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská