Když darovat zlato, tak v podobě mincí a slitků

Uvědomujete si, jak často se k různým příležitostem daruje zlato? Zejména ženy dostávají zlaté šperky k narozeninám, Vánocům, narození dítěte apod. Také plánujete někoho ve svém okolí obdarovat zlatým šperkem? Buďte chytřejší a darujte raději zlaté mince či slitky. Příště na svátek místo zlatého řetízku darujte zlatou investiční minci, uděláte lépe. Mince se sice nedá nosit jako šperk, avšak má větší hodnotu.

Peníze uložené ve zlatě se nikdy neztratí

I zlatý šperk můžete prodat, nezískáte za něj ovšem tolik peněz jako za slitek nebo minci. Právě slitky a mince jsou vhodné k investování, jsou osvobozené od DPH a svoji hodnotu si výborně drží. Peníze v nich nechte uložené klidně dlouhé roky, nepřijdete o ně. Respektive obdarovaný. Z tohoto důvodu jsou mince a slitky vhodné i pro děti. Ať už chcete minci pořídit jako vzpomínku na první školní den nebo obhájený titul, takto uložené peníze se neztratí.

I zlatá mince může udělat parádu

Zlaté mince jsou dostupné s různými motivy. Mince na sobě může nést například znamení zvěrokruhu, jméno či nějaký neutrální obrázek. Takové krásné kousky jsou hodné vystavení. Sice se nedají nosit na krku, ale budou se vyjímat třeba ve vitríně v obývacím pokoji. Ovšem pozor, jestliže si jich pořídíte více, samozřejmě je vhodné uvažovat o jejich uložení v trezoru.

Dárek vhodný pro muže i ženy

Šperky jsou spíše ženskou záležitostí, zato slitky a mince jsou vhodné rovněž jako dárky pro muže. Podobně jako na pohlaví vůbec nezáleží ani na věku. Zlato je skvělým dárkem pro mladé i starší blízké osoby, hodí se k narození i výročí svatby, k promoci i padesátým narozeninám.

U mince nespletete velikost

Vybrat šperk je kolikrát oříšek, když si netroufáte odhadnout velikost prstenu či délku řetízku. U investičních mincí a slitků se splést nemůžete. Personalizovaný dárek vždy potěší, můžete vybrat třeba minci s vyobrazením jména. Stejně tak je ale možné zvolit úplně neutrální motiv.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská