Do každého pokoje patří jiný druh židle! Vyberte si tu správnou

Při výběru židlí je nutné dbát hned na několik náležitostí. Samozřejmě se rozhodujeme zejména ohledně ceny, svou důležitost má i praktická stránka a design. Do pracovny kancelářská křesla, do kuchyně paneláků barové židle. Vše má své místo.

Do jídelny náleží jako první stůl

Jídelna je jednou z nejpoužívanějších místností. Vždyť zde snídáme, obědváme, svačíme i večeříme, vítáme návštěvy a hrajeme deskové hry. Správný výběr jídelního stolu a židle je tedy klíčový. Jídelní stoly mohou být oválné, kulaté i obdélníkové. Samozřejmě záleží na prostoru, který nám kuchyň či jídelna nabízí. Stěžejní je také počet strávníků a frekvence návštěv. Jen nezapomínejte na to, že minimální prostor pro jednu osobu je aspoň 60 centimetrů.

Pohodlné sezení hraje prim

Jídelní židle musí být pohodlná, praktická, snadná na údržbu. Obecně však platí, že výběr židle se odvíjí od jídelního stolu. Ať vám to doma ladí! Sedáky židlí by měly být komfortní, protože na židlích v kuchyni sedíme většinou delší dobu. Do malých panelákových interiérů sednou barové modely, ale svou popularitu si získaly i v moderních kuchyních. Jedná se vlastně o designový kousek.

Kancelářské a dětské židle v prvotřídní kvalitě

Pokud se jedná o dětské a kancelářské židle, tak mají mnoho společného. V tomto případě hraje první housle kvalita. Obě varianty jsou určeny k dlouhodobému sezení, a proto musí být komfortní s ergonomicky tvarovanými opěrkami i područkami. Zásadní jsou nosnost, rozměry, ergonomie a pro mnohé i cena. Záleží na výšce postavy i délce nohou, ale i na způsobu využití. Pakliže kupujete kancelářskou židli na občasné sezení, nemusíte mít doma zrovna nejnovější model. Pokud však sedíte na židli v práci anebo v non stop provozu, vyberte si ten nejkvalitnější kousek. Vaše záda vám poděkují!

Publikováno: 06. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská