Legendární kola Bianchi jsou pro každého, kdo to s cyklistikou myslí vážně

Potřebujete nové kolo, nebo chcete konečně jezdit jako profíci? Za italskými koly značky Bianchi je 130 let vývoje, které z ní udělaly legendu zejména v oblasti silniční cyklistiky.

Zaparkujte doma jednoosou legendu

Možná to nevíte, ale právě Bianchi je nejstarší značkou kol na světě. Má dokonce i svoji značkovou barvu, jíž se říká Celeste. Jedná se o zajímavý tyrkysový odstín. Kola Bianchi si lze vybrat v několika segmentech. Dnes již dokonce i v kategorii elektrokol, i když i ta staví na originalitě a vymykají se současnému designu jako přes kopírák. Zajímavostí též je, že světla mají tato kola zabudována přímo v rámu, a to jak přední, tak zadní. Kdo se zajímá o MTB segment, ten má možnost vybírat z hliníkových i high-end karbonových modelů. K dispozici jsou i celoodpružené verze. Jak už jsme zmínili, srdcovou záležitostí značky jsou kola pro silniční cyklistiku. Pro profi stáje bývá častou volbou model Bianchi Oltre XR4. Existuje též v ekonomičtější variantě (XR3). U tohoto modelu přitom byla zachována stejná geometrie kola. Firma při výrobě svých kol pro silniční cyklistiku využívá technologii CV-Countervail, což je NASA technologie umožňující pohlcování vibrací za současného zvyšování tuhosti. Hledáte-li nadstandardně kvalitní kolo v ekonomické variantě, sáhněte po modelech Bianchi Sprint, Bianchi Infinito XE či Bianchi Via Nirone v hliníkovém provedení.

Dejte si kolo do pucu, třeba i s novými brzdami

Pokud se právě teď na nákup nového kola nechystáte, vaše vám zatím dobře slouží, využijte zimní měsíce, kdy nejezdíte, nebo jezdíte méně, a dopřejte svému kolu pečlivou údržbu. A třeba i nějaké to vylepšení. Kašlete na zbytečný tuning a raději investujte do dobrých brzd. Skutečnou kvalitu nabízí brzdy Hope. Koupíte je v e-shopu Bicykly.cz.

Oblečte se jako šampióni, napište si třeba Ježíškovi

Nákupy extrémně levného cyklooblečení sice mohou být lákavé, ale s perfektním kolem a touze po výkonu vsaďte raději na skutečnou špičku – na dres Castelli. V e-shopu Bicykly.cz pořídíte dresy, kraťasy i kalhoty, návleky, rukavice a veškeré další cyklooblečení a doplňky. Na vaši oblíbenou cyklostezku vyrazte s perfektní profi výbavou.

Publikováno: 09. 11. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská