Malé a mini kabelky: některé se hodí pro běžný den, jiné jako společenské

Velké kabelky již rozhodně nehrají prim v dámském fashion šatníku. Ať chceme nebo ne, nevypadáme s nimi nejlépe a nic na tom nemění ani naše potěšení, že v kabelce najdeme vše, od 100ml parfému až po sešívačku. Vždyť co kdyby… Módními jsou především malé a dokonce mini kabelky.

Malé kabelky nám sluší

Zejména, pokud jsme nedorostly do výšek modelek, musíme být schopny sáhnout po správné velikosti kabelky. Malé kabelky mají mnoho výhod. Vypadají pěkně a módně. Nejsou to obří beztvaré kabely. Dokonce nezmenšují naši postavu. Nosit je můžeme v ruce, ale i na ramenu. Hodí se i jako crossbody, zejména pokud jsou ve sportovnějším duchu. Výhodou malé kabelky je, že nám nepřetěžuje záda. Nemáme tendence v ní nosit zbytečnosti, a pokud ano, sama nám ihned připomene, že do ní dáme skutečně jen to, co je naprosto nezbytné. Tyto malé královny mezi našimi taškami a kabelkami jsou velice chytře propracované. Obvykle jim nechybí přehledné členění. Tyto kabelky se rozhodně nestanou terčem vtipů, kdy se dámské tašky srovnávají s černou dírou, ve které zmizí skutečně vše.

Oblíbené malé kabelky jsou obvykle crossbody. (Fiorelli v barvě granátového jablka)

Malá kabelka, někdy dokonce spíše mini kabelka, musí mít kvalitní neklouzavý popruh a vždy by měla mít dostatečně bezpečné zapínání. Hodí se vsadit na kvalitní materiál, kůži, ale i veganské materiály ve vyšší kvalitě. Díky nim nám naše malé kabelky vydrží dlouhá léta a vždy mezi nimi rády zalovíme, abychom si vytáhly právě tu nejvhodnější k našemu aktuálnímu outfitu.

Malé kabelky často klamou svým vzhledem. Dokáže pojmout vše, co skutečně potřebujeme. (Love Moschino v krémové barvě)

Když je čas na společenské kabelky

Nepleťte si malé a mini kabelky s těmi na ples a do společnosti. Na firemní party k malým černým se může vaše mini kabelka hodit. Na ples a k velké večerní róbě však patří rozhodně společenské kabelky.

Nebojte se odvážných barev. Společenské kabelky mají být vidět. (Cuoieria Fiorentina v kanárkově žluté barvě)

Co však dělat, když naše mini kabelka nesvede odnést vše potřebné?

Je jasné, že notebook a pravděpodobně ani tablet do malé kabelky nedáme. Nevejde se nám tam ani naše krabičková dieta, zdravý koktejl, lahev pro pitný režim, a ani tenisky na cestu z práce, kterou chceme absolvovat pěšky. Řešením pro dny, kdy potřebujeme skutečně více prostoru, je přidat elegantní dámský baťůžek. Stále nám zůstanou volné ruce a nijak nezatěžujeme ani naše záda. Samozřejmě do společnosti se žádný baťůžek nehodí. A pozor i na příchod na akci. Nikdy nevíte, kdo si vás vyfotí dříve než na červeném koberci. I když lepší mít boty na ples v koženém baťůžku než v igelitce, jak často vídáme i u celebrit, které přichází na akce.

Publikováno: 06. 04. 2022

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská