Myslete na svou budoucnost a volte zlato jako investici

Výběr správné investice nemusí být nic složitého. Stačí jenom vědět, jakou komoditu si vybrat. Skvělým příkladem je investiční zlato. To nabídne prověřenou historii a víceméně jisté uchování hodnoty i do budoucna. Jaké další výhody nabízí a v jakých formách je možné do zlata či stříbra investovat? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Zlato jako nástroj pro boj s inflací

Pokud se rozhodnete pro investování, je vždy důležité splnit jedno základní pravidlo. To spočívá především v získání takového zhodnocení, které v ročním horizontu překoná průměrnou inflaci. A toho již bohužel nedosáhnete téměř na žádném spořicím účtu. Jako lepší varianta se tak jeví uložení peněz do drahých kovů. Skvělou volbou na jistotu je konkrétně zlato. Z historického hlediska je prověřené, že nárůst ceny zlata se drží nad hladinou inflace a jeho cena běžně nereaguje ani na ekonomické krize. Běžně se tak doporučuje uložit do tohoto drahého kovu alespoň desetinu majetku. Před možnou krizí však neuděláte chybu, když do zlata investujete ještě o něco více.

Věděli jste, že je investiční zlato osvobozeno od DPH?

Aby toho nebylo málo, nabídne investiční zlato zcela jedinečnou výhodu, kterou nenajdete u žádné jiné komodity. Nákup zlata je totiž osvobozen od DPH. Díky tomu je každý zlatý slitek či mince v zásadě levnější o 21 procent. Kupujete si tak téměř čistou aktuální hodnotu zlata. Toto zvýhodnění se netýká ani situace, kdy si chcete koupit stříbro, starožitnosti či obrazy, ale pouze výhradně právě zlata.

Vyberte si slitky nebo mince

Aby investování do zlata bylo i trochu zajímavé, můžete si vybrat hned z několika různých podob tohoto drahého kovu. Naprostou klasikou jsou investiční slitky. Ty mohou mít hmotnost již od jednoho gramu, takže se může jednat i o způsob, jak postupně investovat po menších částkách. A komu se klasický vzhled slitků příliš nelíbí, může si vybrat zlaté mince. Jejich přednosti spočívají hlavně v krásných ražbách, kdy některé jsou vydávány v omezených emisích, takže jejich pořizování je vlastně i jistou formou sběratelství. V budoucnu mohou mít takové mince nejenom hodnotu zlata, ale k tomu i bonuse ze sběratelského hlediska.

Krásné provedení sběratelských zlatých mincí

Za zmínku tak jistě stojí speciální svatováclavské dukáty. Ty jsou zhotoveny z ryzího zlata v nominálních hodnotách podle pravidel, která ve středověku zavedl sám český panovník a římský císař Karel IV. Zakoupit si můžete jednotlivé mince, ale i celou sadu všech nominálních hodnot. Na všech je umělecké zpracování ražby znázorňující Karla IV. Jejich množství je navíc omezené, takže v budoucnu se mohou tyto mince stát velmi zajímavou součástí vaší sbírky.

Zlato a stříbro jednoduše nakoupíte na internetu a ve specializované prodejně

A kde investiční zlato nebo stříbro nakoupíte? Naprostým základem je výběr takového obchodu, kde nabízí kvalitní sortiment se všemi potřebnými certifikáty a ověřeními. Pokud s investováním do zlata teprve začínáte, určitě se vyplatí návštěva kamenné pobočky v Praze v Obecním domě či na Moravě ve Vsetíně. Prohlédnete si jednotlivé produkty a uděláte si lepší představu o tom, jak se vám zlato líbí nejvíce. A jestli už zhruba víte, co chcete nakoupit, můžete bez problémů objednat na specializovaném e-shopu zlate-mince.cz. Najdete zde bohatý sortiment investičních produktů. Samozřejmostí je bezpečné odeslání a potřebné pojištění zásilky. V dnešní době je totiž opravdu velmi jednoduché začít s investováním do zlata. Stačí si jenom vyhradit finanční prostředky podle vlastního uvážení a můžete se do toho pustit. A až budete potřebovat zlato opět proměnit za peníze, výkupny najdete téměř v každém městě, takže si pouze pohlídejte optimální cenu.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Zábranská