Postel jako z filmového plátna aneb Zaostřeno na design

Ložnice je místo, na kterém trávíme spoustu času, ale přesto jí nevěnujeme tolik pozornosti, kolik si právem zaslouží. A když už se pustíme do ladění interiéru, příliš si nevšímáme postele. Respektive se zamýšlíme spíše nad praktickými vlastnostmi, jako jsou výška a rozměry – design odkládáme na druhou kolej, což je docela škoda, protože současná nabídka postelí vybízí k pravému opaku.

Celkový vzhled ovlivňuje především materiál

Důsledná volba materiálu, ze kterého je postel vyrobena, je základním kamenem úspěchu. Možností je vskutku mnoho – pro milovníky přírodních materiálů je jasnou volbou masivní dřevo. Neudělá ostudu v rustikálním ani moderním interiéru. Samozřejmě za předpokladu vhodně zvoleného designu. V minimalistické nebo industriálně pojaté ložnici však neudělá ostudu ani kov. Kovové rámy obvykle nabízí originalitu a punc luxusu. Na někoho naopak působí chladně a neútulně. Za zmínku stojí také cenově dostupné lamino, které se vyrábí v neuvěřitelně širokém spektru dekorů. Na své si přijdou také příznivci atraktivních barevných řešení i milovníci výstředních vzorů. Nezapomínejte však na to, že dřevotříska rozhodně nepatří k nejkvalitnějším materiálům. Její trvanlivost je oproti masivu a kovu podstatně kratší.

Na co při hledání ideální postele myslet?

Kromě výše uvedených materiálů najdete i jiné, méně tradiční - a mnohdy designově velmi zajímavé alternativy. Na celkovém vzhledu postele se však podepisují i jiné aspekty, například přítomnost čela (a právě na tento prvek narazíte v mnoha odlišných variantách) či to, zda je pod postelí prázdný prostor – postele s úložným prostorem působí robustněji. Pokud si stále nevíte rady a chcete do své ložnice to nejlepší, poohlédněte se po designové posteli na webu inhouse.cz. Vyhledávač produktů servíruje nábytek a dekorace z mnoha e-shopů a výrazně šetří čas při hledání ideálního řešení.

Publikováno: 05. 01. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská