Na seznamce najdete známost na jednu noc i osudovou lásku

Samota může být ku prospěchu věci. Jakmile je člověk single, má spoustu času na přemýšlení, seberealizaci, osobní rozvoj a plánování budoucnosti. Osamění však nesmí trvat příliš dlouho. Až na výjimky jsme tvorové společenští, a navíc se to ve dvou lépe táhne. Jenomže kde najít spřízněnou duší, když selžou všechna obvyklá seznamovací místa? Pokud kolem sebe nemáte nikoho, s kým byste si rozuměli, neházejte flintu do žita a usedněte k seznamce.

Ujasněte si, koho a proč hledáte

Na hledání partnera online není nic špatného. Měli byste si však předem ujasnit požadavky. Chcete se nezávazně pobavit s někým, kdo je na tom podobně, ale nehledáte vážný vztah? Pak pro vás bude ideálním řešením sex seznamka. Úplně jinak probíhá seznamování s někým, s kým byste rádi sdíleli volný čas dlouhodobě. Dobrá zpráva je, že popularita internetových seznamek strmě stoupá a rozhodně není pravda, že na ně nikdo nechodí. Vždyť žijeme v uspěchané době, a první kontakt na internetu, byť je neosobní, výrazně šetří čas.

Buďte opatrní, osobu na druhém konci neznáte

Pokud hledáte partnera poprvé a nikdy před tím jste na seznamu nezavítali, poučte se o základních pravidlech bezpečnosti. Drtivá většina lidí má se seznamováním přes internet vynikající zkušenosti, ale bohužel jsou i případy, kdy došlo ke znásilnění nebo jiné krajně nepříjemné situaci – obvykle z důvodu absolutně neopatrného jednání. V zásadě byste:
  • neměli opouštět prostředí seznamky (tzn. komunikovat výhradně jejím prostřednictvím),
  • neměli v profilu lhát, ale zároveň neprozrazovat detaily, na základě kterých by vás mohl někdo identifikovat,
  • měli telefonovat pouze ze skrytého čísla,
  • měli brát informace poskytnuté druhou stranou s rezervou (realita se může lišit a nebudete tak zklamaní),
  • neměli setrvávat v kontaktu násilím,
  • se měli vždy setkat na neutrálním místě mezi lidmi.
Nyní již víte, jak se na internetu bezpečně seznámit. Tak na co ještě čekáte? Nenechte si upláchnout příležitost mezi prsty!

Publikováno: 22. 07. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská