Naučte se nosit legíny: Kam si je můžete vzít a co si k nim obléct?

Milované legíny, co bychom si bez nich my ženy počaly? V posledních letech se staly nedílnou součástí šatníků většiny ženské populace a už dávno neplatí za ryze sportovní kousek oblečení. Naopak jsou jako stvořené pro každodenní nošení ve městě, a když se správně nakombinují, neudělají ostudu ani při jiných příležitostech. Stydět se za ně nemusíte ani v kanceláři! Proč jsou tak oblíbené? Důvod je prostý. Nabízí vysokou míru komfortu, jsou do značné míry univerzální, a navíc příjemně hřejí. Potíž je v tom, že je spousta žen neumí nosit. Typickým módním přešlapem je kombinace legín a pouzdrových šatů či minisukně. K oběma zmíněným kouskům se hodí spíše silonky.

Legíny kalhoty nenahradí, ale to nevadí

Ani ty nejstylovější barevné legíny neplní funkci kalhot. Pokud se je přesto rozhodnete nosit právě tímto způsobem: oblékejte si je pouze s dlouhým topem (s krátkými vršky jsou krajně neestetické), vyhýbejte se průhledným kouskům a hlídejte si, zda na nich nemáte žmolky nebo vytahaná kolena.

Výběr správné velikosti je základ

Legíny jsou velmi pohodlné, což ovšem neznamená, že si na sebe můžete vzít jakoukoliv velikost. Vypadají skvěle, jen když perfektně padnou. Musí být na tělo a není žádoucí, aby se zařezávaly, nebo naopak plandaly. Jistou nevýhodou legín je fakt, že zdůrazňují nohy a je v nich vidět každé kilo navíc. Pokud si svými nohami nejste jistá, ale přesto chcete legíny nosit, naučte se vrstvit. Pozornost od nich odvedete snadno – třeba pomocí delšího svetru, kardiganu či oversize topíku.

Kam legíny nosit? Do fitka i kavárny

Chystáte-li se do fitness centra nebo do parku, vezměte si na sebe sportovní legíny, na jógu zase fitness legíny v libovolném barevném provedení. Do se hodí spíše decentnější kousky doplněné např. uplejším bílým tílkem a oversize svetrem. Co se týče obuvi, s leginami si rozumí baleríny, nazouvací boty i tenisky. Chybu však neuděláte ani v případě vyššího podpatku.

Publikováno: 12. 06. 2020

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská