4 nápady na kreativní výrobky: Připravte si svíčky, mýdla a dekorace

Dřímá ve vás kreativní duše a chcete si vyrobit něco, co bude mít skutečné využití? Možností je opravdu spousta a my pro vás máme 4 tipy na pěkné rukodělné výrobky, které určitě využijete.

1. Vlastnoručně vyrobená dekorativní svíčka

Pro domácí výrobu svíčky existuje celá řada postupů. Velmi pěkné jsou například gelové svíčky, jejichž příprava není složitá. Do skleničky na dno připevníte knot, jeho vršek zavážete na špejli, kterou položíte na horní okraj sklenice. Pak naspod skleničky narovnáte mušle, kamínky, korálky či sušené květiny (ty raději dál od knotu, mohly by se vznítit) a skleničku zalijete rozehřátým gelem.

2. Voňavá glycerinová mýdla

Domácí mýdla mohou být přírodní, nebo glycerinová. Ta jsou snadnější na výrobu, obzvlášť pro začátečníky. Výroba je podobná jako výroba svíček. Rozehřejete hmotu ve vodní lázni, přidáte do ní barvy a esenciální oleje a nalijete je do formy. Samozřejmě je možné do mýdla přidávat dekorativní předměty (kávová zrna, kukuřici, mušle, kamínky, …) a kombinovat více barev.

3. Drátkované ozdoby a dekorace

Nakupte drátky různých barev i tlouštěk a korálky a pusťte se do drátkování. Bez předchozích zkušeností se dá začít třeba s tím, že odrátkujete kamínek, na Velikonoce zase vajíčko apod. Postupem času se zdokonalíte, naučíte se do práce zapojovat korálky a budete vyrábět překrásné zvonečky, motýlky i jiné typy dekorací.

4. Zdobené skleničky, hrníčky či talířky – sklo

Co takhle ozdobit svícen či jiné skleněné a porcelánové výrobky? K tomuto účelu se používají vypalovací barvy na sklo. Nejdříve si připravíte šablonu, můžete si vystřihnout papírové, zakoupit se dají i šablony gumové, s nimiž je snadnější manipulace. Speciálními barvami pak namalujete vzor, necháte ho zaschnout a na závěr dáte předmět vypálit do trouby vyhřáté na 150-200 °C. Domácí tvoření není až tak složité, obvykle vám stačí pořídit si jen pár základních pomůcek a dále využijete věci, které běžně máte doma. A kde koupit to, co doma nemáte, tedy hmotu na výrobu mýdel, svíček, vypalovací barvy atd.? Zkuste e-shop Svicky.net, je rájem pro všechny kreativní duše.

Publikováno: 04. 09. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská