Outdoorové boty do nepohody

Trávíte často a rádi čas venku? Oddáváte se nejrůznějším pracovním či pohybovým aktivitám a potřebujete, aby vás boty nezradily v okamžiku, kdy se vám to bude nejméně hodit? Pak si dejte záležet na jejich výběru a nesmiřte se s rádoby značkou nevalné kvality. Dobré boty pro outdoor musí splňovat několik pravidel. Měly by mít bezpečností tužinku k ochraně prstů, planžetu, která chrání nohu zespod proti propíchnutí ostrým předmětem, bota by měla být odolná proti proříznutí motorovou pilou, čehož dosáhne pomocí sklolaminátových vláken. V botě by měl být umístěn foam Comfort systém, což je strategická paměťová pěna, která se přizpůsobí tvaru nohy a vedle nepřekonatelného komfortu dokáže oddálit pocit únavy nohou.

​Čím jsou outdoorovky výjimečné?

Outdoorové boty udržují optimální prostředí pro nohu v přílišném horku, ale stejně i tak ve velkém chladu. Disponují bezpečnostními prvky, jako je například ankle protection systemem, což je přeloženo do laické řeči, schopnost přenést energii do větší plochy a tím eliminovat náraz. Za zmínku rovněž stojí i flexible ankle zone, což je konstrukce obuvi s ohebnou zónou, která umožňuje větší rozsah pohybu holenní části oproti spodkové části. Samozřejmostí by měla být GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear, resprektive 4-vrstvá podšívka s membránou, která je trvale nepromokavá. Je prodyšná a obsahuje tlustou izolační vrstvu, která snižuje únik tepla, čili udržuje teplo uvnitř obuvi. Cítíte, že byste takové boty užili a přišly by vám vhod? Tipy pro výběr vhodných outdoorových bot lze nalézt na e-shopu BOSP.

​Slovenská tradice

BOSP navazuje na slovenskou tradici bardějovských Závodů 29. Augusta, alias JAS Bardějov. Dnes má BOSP - Bardejovská Obuv Speciál certifikáty ISO, ale i licenční smlouvu s GORE-TEX®. Dosavadní sortiment vycházkové, pracovní, speciální a bezpečnostní obuvi se takto mohl doplnit o obuv vybavenou celosvětově uznávanou polopropustnou membránou. Kvalitní outdoorové boty by neměly chybět ve výbavě žádného jedince. Nikdy nevíte, kam vás vítr zavane a i když zrovna nejste sportovní ani adrenalinoví nadšenci, outdoor-boty vám udělají dobrou službu na vycházce v lese nebo pří cílené turistice. Mít alespoň jedny boty, které vás nikdy nenechají ve štychu a na které je možné se spolehnout, stojí za počáteční investici, jež se vám mnohonásobně vrátí...., protože boty BOSP jsou nezničitelné a s velkou pravděpodobností vás přežijí.

Publikováno: 12. 03. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská