Virtuální sídlo OSVČ pomáhá minimalizovat náklady

Pracujete sami na sebe? Pak zřejmě nepotřebujete žádnou kancelář, protože jako OSVČ můžete fungovat i z pohodlí obývacího pokoje. Čas od času je ale třeba sejít se s nějakým klientem, což je v domácím prostředí docela nepříjemné. Jak tohle vyřešit? Virtuální kanceláří. Existuje mnoho profesí, při kterých není k výkonu práce potřeba nic jiného než počítač a internetové připojení. Nejste vázáni místem, tak proč platit za pronájem kanceláře? Místo toho si můžete zřídit virtuální sídlo.

Virtuální sídlo vypadá profesionálněji

Oficiálně samozřejmě v živnostenském rejstříku musíte mít zapsané nějaké sídlo. Je možné si tam zapsat adresu trvalého bydliště, ovšem to nedoporučujeme. Dáváte tím na odiv své soukromí a prozrazujete o sobě více, než je třeba. Zapište si tam raději virtuální sídlo OSVČ Praha. Virtuální sídlo je vaše adresa, kterou si platíte (částky se pohybují ve stovkách korun měsíčně). Uvádíte ji jako své sídlo, a když vás na místo někdo přijde hledat, asistentka mu předá kontakt. V budově svého sídla se tedy fyzicky nevyskytujete, přesto je běžné, že zde máte k dispozici kancelář nebo konferenční místnost pro případ potřeby – třeba právě pro občasné schůzky s klienty.

Zcela legální záležitost

Virtuální sídla jsou zcela běžnou záležitostí, která nijak neodporuje české legislativě. Využívá je čím dál více klientů, nejen z řad OSVČ, ale také firem. Zájem o virtuální sídla mají dokonce i ty firmy, jež opravdovou kancelář využívají. Častokrát je pro ně zajímavější mít v obchodním rejstříku uvedené sídlo v Praze než skutečné místo, kde se nachází. Podobně to funguje pro OSVČ. Sídlo OSVČ Praha dělá na klienty nebo obchodní partnery dobrý dojem. Nikdo nemusí vědět, že ve skutečnosti pracujete z vesnice 80 km od Prahy. Sídlo v Praze je podle mnohých výhodné i z hlediska kontrol ze strany finančního úřadu. V hlavním městě sídlí mnoho firem, a tak je pravděpodobnost kontroly právě té vaší nižší než jinde.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská