Novostavby na prodej Praha – kde se stavělo a co je ještě k dispozici

Zajímáte se o novostavby na prodej v Praze? Hledáte nové bydlení a rádi byste se nastěhovali ihned? Přečtěte si v následujícím článku o pražských developerských projektech, jejichž realizace byla dokončena v loňském roce a nabídka bytů je stále aktivní. I přes těžké období ovlivněné koronavirovou pandemií se v hlavním městě nepřestalo stavět, a to jak v centru, tak na jeho okraji. Jestli chcete získat přehled o nejnovějších pražských rezidencích, pusťte se do čtení.

Novostavby na prodej v centru metropole

Velký dokončený projekt, který nabízí luxusní byty v centru Prahy, se nachází v Legerově ulici na pražských Vinohradech. V roce 2020 zde proběhla rozsáhlá rekonstrukce, jež proměnila staré byty v domě v přepychové bydlení. Zaujmou zejména ty z vás, kteří si potrpí na vyšší životní standard a touží po životě v centru všeho dění. Na Vinohradech se však budovalo více. Unikátní developerský projekt vznikl také v ulici Perucká. Jedná se dokonce o čtyři domy, které nabízí více než 200 bytových jednotek. Bydlení na pražských Vinohradech nabízí pestrý společenský a kulturní život a s tím spojený ruch velkoměsta. Díky rekonstrukci starých domů jsou bytové jednotky kvalitně izolované a zvuk z živé ulice vás nebude rušit přes den ani v noci.

Jak se staví na Starém městě

Připadá vám, že do historického centra Prahy nové budovy nepatří? Máte pravdu. Stavební společnosti se však nevyhýbají ani této lokalitě. Nevznikají zde žádné moderní budovy; to by město pravděpodobně nedovolilo. Co se tu ale děje, je renovace starých bytových domů na luxusní sídla, jejichž design si udržuje ráz staré zástavby. V roce 2020 proběhla rekonstrukce jednoho z historických barokních domů na Starém městě. Budova byla opravena tak, aby byly zachovány barokní prvky a zapadala architektonicky do zastavěného okolí. V opraveném bytovém domě tak zůstaly typické vysoké stropy a vikýře, díky nimž je zachován genius loci. Budova se nachází v ulici Dlouhá, což je asi 300 metrů od Staroměstského náměstí.

Dostupné byty na pražské periferii

Asi nejvíce zastavovanými lokalitami jsou okrajové části Prahy. Zde vzniká větší množství novostaveb v porovnání s jinými městy a není se čemu divit. Pražská periferie disponuje kompletní občanskou vybaveností a dobrou infrastrukturou. Do centra města se dostanete hromadnou dopravou během několika minut a potřebné obchody, doktory nebo školy máte na dosah ruky. V roce 2020 byly dokončeny nové rezidence hned v několika okrajových městských částech.

Nové bydlení v Letňanech a Kbelích

Stavební společnosti nezahálely a v minulém roce dotáhly k zdárnému konci výstavbu rezidence v pražských Letňanech. Ty jsou vyhledávanou lokalitou pro život především rodinami s dětmi, jelikož nabízí bezpečná místa pro venkovní radovánky a celkově se jedná o klidnější část Prahy. Kromě toho se v blízkosti nových bytových domů nachází několik školských zařízení, od mateřských po střední školy. Podobně jsou na tom také Kbely, kde vznikl rozsáhlý projekt Blériot, jenž disponuje 151 moderními byty v rezidenčním areálu se soukromým parkem. Všechnu občanskou vybavenost máte po ruce a u domu se navíc vyskytuje autobusová zastávka, která vás zaveze ke stanici metra Letňany. Jste na konci článku a už máte přehled o tom, co se v Praze vybudovalo za poslední dobu. Zjistili jste, do jakých nemovitostí v centru města můžete investovat, a že Staré město se nově pyšní rekonstruovaným barokním domem s několika luxusními byty. Neunikla vám ani informace, že vznikaly novostavby také na okraji Prahy a proč jsou ideálním místem pro rodiny. A jaké je to vaše vytoužené bydlení? Máte raději život v centru města s kavárnami na každém rohu, nebo se vám více líbí klid a pohoda na pražských periferiích? Ať už jste fanoušky první nebo druhé varianty, oceníme, když nám napíšete své postřehy do komentářů.

Publikováno: 06. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská