Permanentní make up - kurzy pro úplné nováčky, kteří chtějí proniknout do tajů úprav obočí

Zajímáte se o permanentní make up? Kurzy se pořádají v celé České republice. Nemůžete se rozhodnout, zda přidat tuto službu do vaší nabídky? V tom případě jste narazili na ten správný článek. Přečtěte si, jaké jsou hlavní důvody, proč byste se měli stát specialistou na úpravy obočí. A navíc přidáme pár dobrých rad, jak si správně vybrat váš úvodní kurz.

Permanentní make up - kurz vám otevře dveře k novým pracovním příležitostem

Která žena by nechtěla vstát ráno z postele dokonale upravená? Některé ženy vstávají velmi brzy ráno, aby se namalovaly. Vypadat krásně stojí mnohé z nich značné úsilí a nemálo finančních prostředků. Touha po kráse “bez práce” je hlavním důvodem, proč jsou služby odborníků na permanentní make up čím dál, tím víc populární. Má jednoduše spoustu nepopiratelných výhod. Díky nim si k vám najdou cestu nové klientky.

Jaké jsou jeho 3 hlavní výhody?

 1. Vždy upravený vzhled (po probuzení, v bazénu, u moře, v sauně atd.).
 2. Úspora času a financí za dekorativní kosmetiku.
 3. Úprava nedokonalostí a zamaskování nedostatků.

Permanentní make up nemůže aplikovat kde kdo, i když je realita jiná

Hlavní nevýhodou zůstává cena aplikace a případných korekcí, které jsou nutné v 90 % případů. Dalším úskalím, které odrazuje některé nerozhodné klientky, je strach, že aplikace nedopadne podle jejich představ, nebo že specialista udělá nějakou nenapravitelnou chybu. Strach mají vcelku oprávněný. Permanentních specialistů je hodně, ale jen někteří z nich jsou opravdu schopní. Pokud máte nadání a odhodlání, zazáříte.

Důležitá informace pro zaměstnavatele!

V případě, že chcete, aby se kurzu účastnil někdo z vašich zaměstnanců, projděte si pro jistotu, jaká je odpovědnost zaměstnance za škodu a kolik můžete požadovat jako finanční kompenzaci. Pokud specialista udělá při aplikaci velkou chybu, klientka má právo žádat náhradu za vzniklou újmu. Nejčastěji se řeší velmi hluboko zavedená barva, která se musí odstranit laserem.

Proč zrovna modelace obočí?

 • Permanentní make up obočí je mezi českými ženami nejoblíbenější. Máte tedy poměrně velkou šanci vybudovat si početnou klientelu. Vše se samozřejmě odvíjí od vaší šikovnosti a ochoty neustále na sobě pracovat a vzdělávat se.
 • Microblading a pudrová metoda jsou aktuálně nejžádanější. Současným hitem je přirozenost. Tento módní trend navíc ještě podpořila probíhající epidemie Covid-19. Ženy se líčí méně výrazně a kvůli rouškám se logicky zaměřují na oči. V průběhu staletí se móda přizpůsobila probíhajícím epidemiím a zdá se, že s pandemií koronaviru to nebude jiné. Roušky zatím zůstávají a je dost pravděpodobné, že se stanou regulérním módním doplňkem. Oči a obočí tedy zůstanou v centru pozornosti a lze předpokládat, že zájem o jejich úpravu bude i nadále stoupat.

Jaký vzdělávací kurz zvolit?

Pokud se vydáte na dráhu profesionálního specialisty na permanentní make up, rekvalifikační kurz je jen začátek. V průběhu vaší profesní kariéry absolvujete kurzů hned několik, nebo se budete školení zúčastňovat pravidelně. Máte ambice zařadit se mezi nejlepší z nejlepších? V tom případě musíte investovat do svého vzdělání.

Kvalitní kurz, vám nabídne:

 1. Osvědčení o rekvalifikaci, které je akreditované MŠMT.
 2. Osvědčení o profesní kvalifikace.
 3. Pořadatel zajistí kvalifikovaného vyučujícího, který vám názorně ukáže všechny postupy a upozorní na nejčastější chyby.
 4. Zajistí placené dobrovolnice. Budete mít příležitost vyzkoušet si své poznatky v praxi.
 5. Kurz zakončíte zkouškou.
 6. Máte možnost konzultací i po ukončení kurzu.

Permanentní make up obočí má obrovský potenciál

Úpravy obočí patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější kosmetické úpravy českých žen. Máte také úžasnou příležitost získat nové, movité klientky, které za kosmetické procedury utrácí vyšší částky. Získáte nové dovednosti a zvýšíte svou konkurenceschopnost. Absolvovali jste rekvalifikační program? Uvítaly vaše zákaznice novou službu? Na jaký kurz se chystáte příště?

Publikováno: 03. 01. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská