Plastové sudy ocení zahrádkáři a chataři. Jaké jsou možnosti jejich využití?

V dnešní době tráví stále více lidí svůj volný čas na zahradě, potažmo na chatě či chalupě, pakliže nějakou vlastní. Chtějí se totiž uvolnit od stresu, pracovního shonu a vyhnout se alespoň o víkendech i během volných dnů městům, kde se to jen hemží lidmi. Jako správní chataři byste měli mít vztah k přírodě. A k tomu rozhodně patří také efektivní využívání přírodních zdrojů.

Zadržování dešťové vody

Důležitým aspektem dnešní doby je zadržování dešťové vody. Vzhledem k tomu, že Česko v uplynulých letech hodně trápilo sucho a vedra, nastal nedostatek vody, což pocítili právě třeba zahrádkáři a chataři. Spoléhali se pouze na centrální dodávky pitné vody, případně na vodu ze studní, které však byly často prakticky vyschlé. Abyste tomu do budoucna zabránili, je vhodné udělat určitá opatření. Některá z nich přitom nemusejí být vůbec drastická. Pěknou ukázkou toho, jak přistoupit ke snížení spotřeby pitné vody, je zadržování té dešťové. K tomu vám dopomohou objemné plastové sudy na vodu. Stačí je přistavit pod okap, sudy se pak při deštích budou samovolně plnit. S nashromážděnou vodou poté na zahrádce zalijete květiny a trávník, případně se dá použít třeba ke splachování toalety apod.

Další způsoby využití

Ve specializovaných obchodech se dají pořídit také plastové sudy s víkem. Ty najdou uplatnění nejen při zadržování vody. Můžete v nich například uskladnit krmiva pro zvířata, nebo různé jiné objemné předměty a tekutiny, na něž nestačí obyčejné nádoby.

Výhody plastových sudů

Plastové sudy jsou vhodné z toho důvodu, že když jsou prázdné, mají minimální hmotnost. Dvousetlitrové plastové sudy na vodu kupříkladu váží jen necelých 5 kilogramů, takže s nimi hravě zvládne manipulovat i méně zdatný zahrádkář a chatař. Samotný plast je navíc odolný, bez problémů vydrží i v extrémních klimatických podmínkách, aniž by došlo k jeho popraskání a dalšímu poškození.

Publikováno: 23. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská