Postavíte si zahradní domek, nebo raději altán?

Téměř každý, kdo má zahradu, na ní užije nějaký přístřešek. Někteří si staví altány a pergoly, další domky na nářadí, ti náročnější třeba sauny. Co konkrétně potřebujete vy? Když na to přijde, zahradní domek může sloužit i na přespání. Momentálně je vhodná doba začít přemýšlet nad úpravami zahrady. Až se oteplí, můžete začít, a první letní měsíce už si budete užívat, co jste vybudovali.

Posezení nejlépe zastřeší altány a pergoly

Rádi si posedíte na zahradě s dobrou knihou a často pořádáte večerní grilování pro rodinu či přátele? Pak se vám budou hodit altány a pergoly. Do jejich výstavby se klidně pusťte svépomocí, ale brzy zjistíte, že vlastně ani moc neušetříte, a ještě si přiděláte spoustu starostí a práce. Dřevěné altány a pergoly se dají koupit již hotové, vy si je podle návodu pouze sestavíte.

Zahradní domky na nářadí i na přespání

Klasickým boudám na nářadí už pomalu odzvonilo. I zahradní domky mohou být stylové, některé až do takové míry, že plně poslouží jako místo na přespání. Nahlédněte do nabídky firmy Herold a budete se divit, jaké krásné zahradní domky se dají pořídit. Prosvětlené, moderní, minimalistické. Stále si s sebou však nesou velkou výhodu -  že je snadno sestavíte podle návodu.

Zvířecí a dětské domečky

Mít vlastní domeček na hraní je snem spousty dětí. Splňte jim ho. Máte-li strach, že až vyrostou, nebude mít využití, přemýšlejte dopředu. Buď kupte malý domeček, který pak využijete jako boudu pro psa, nebo naopak trochu větší zahradní domek, do nějž se bude dát uklízet nářadí. Případně se obrňte trpělivostí, protože u kvalitních domků se často stává, že si v nich hrají ještě děti dětí, pro něž byly pořízeny. Existuje i celá řada dalších typů zahradních domků, přístřešků na auta a jiných staveb, které na zahradě užijete. Jejich přehled najdete v e-shopu českého prodejce Herold.

Publikováno: 06. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská