Přichází sychravý podzim – ideální doba pro zútulnění dětského pokoje

Během podzimních měsíců trávíme doma mnohem více času než v létě a děti nejsou výjimkou. Chladnější počasí je ven rozhodně neláká, a naopak ho chápou jako příležitost k digitální zábavě a ke sledování pohádek – tedy k aktivitám, ze kterých rodiče nejsou dvakrát nadšení. Pokud vám došly nápady a nedaří se vám ratolesti motivovat, aby se zabavily i bez smartphonu, zaměřte se na jejich pokoj. Pomocí několika vylepšení z něj vytvoříte království plné zábavy a dobrodružství.

Dejte místnosti atraktivní téma

Klasikou v podobě neutrálního nábytku a dřevěných dekorací sice nic nepokazíte, ale rozhodně nedosáhnete výsledku, který by dítěti vyrazil dech. Tematické designové řešení, které odpovídá jeho povaze a osobnosti, je mnohem lepší. Inspirace najdete na internetu víc než dost a v nabídce prodejců nábytku se to tematickými sestavami jenom hemží. Nezapomeňte ani na detaily v podobě povlečení či na stylové dekorace, bez nichž by mohl pokoj působit nedokončeně. Šikovná maminka se může chopit iniciativy, vyrobit pár dekorací svépomocí a vdechnout jejich prostřednictvím dětskému pokojíčku jedinečnou atmosféru. Pokud se na to cítíte, proklikněte se do online galanterie, objednejte si vše potřebné a pusťte se do práce. Přizpůsobíte-li dětský pokoj zálibám dítěte, nebudete litovat. Musíte však počítat s tím, že až trochu povyroste, bude potřebovat jinak řešený prostor. Za nábytek v pirátském nebo závodnickém stylu se bude před kamarády stydět. Do té doby mu ho naopak budou chválit a upřímně závidět.

Střídejte hračky

Dost možná se vaše dítko nudí, protože si nemá s čím hrát. Přesněji: hraček má plný pokoj, ale dávno jej omrzely. Jak s tím naložit? Většinu stávajících hraček dočasně ukliďte a klidně pořiďte pár nových kousků. Za nějaký ho sice opět přestanou bavit, jenomže v tu chvíli vytáhnete starší věci a opět hračky obměníte. Tento jednoduchý trik zaručeně funguje! Hračky, bytové textilie a spoustu dalších užitečných věcí nejen pro zvelebení dětského pokoje najdete na mikaton.cz.

Publikováno: 20. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská