Přichází sychravý podzim – ideální doba pro zútulnění dětského pokoje

Během podzimních měsíců trávíme doma mnohem více času než v létě a děti nejsou výjimkou. Chladnější počasí je ven rozhodně neláká, a naopak ho chápou jako příležitost k digitální zábavě a ke sledování pohádek – tedy k aktivitám, ze kterých rodiče nejsou dvakrát nadšení. Pokud vám došly nápady a nedaří se vám ratolesti motivovat, aby se zabavily i bez smartphonu, zaměřte se na jejich pokoj. Pomocí několika vylepšení z něj vytvoříte království plné zábavy a dobrodružství.

Dejte místnosti atraktivní téma

Klasikou v podobě neutrálního nábytku a dřevěných dekorací sice nic nepokazíte, ale rozhodně nedosáhnete výsledku, který by dítěti vyrazil dech. Tematické designové řešení, které odpovídá jeho povaze a osobnosti, je mnohem lepší. Inspirace najdete na internetu víc než dost a v nabídce prodejců nábytku se to tematickými sestavami jenom hemží. Nezapomeňte ani na detaily v podobě povlečení či na stylové dekorace, bez nichž by mohl pokoj působit nedokončeně.

Šikovná maminka se může chopit iniciativy, vyrobit pár dekorací svépomocí a vdechnout jejich prostřednictvím dětskému pokojíčku jedinečnou atmosféru. Pokud se na to cítíte, proklikněte se do online galanterie, objednejte si vše potřebné a pusťte se do práce.

Přizpůsobíte-li dětský pokoj zálibám dítěte, nebudete litovat. Musíte však počítat s tím, že až trochu povyroste, bude potřebovat jinak řešený prostor. Za nábytek v pirátském nebo závodnickém stylu se bude před kamarády stydět. Do té doby mu ho naopak budou chválit a upřímně závidět.

Střídejte hračky

Dost možná se vaše dítko nudí, protože si nemá s čím hrát. Přesněji: hraček má plný pokoj, ale dávno jej omrzely. Jak s tím naložit? Většinu stávajících hraček dočasně ukliďte a klidně pořiďte pár nových kousků. Za nějaký ho sice opět přestanou bavit, jenomže v tu chvíli vytáhnete starší věci a opět hračky obměníte. Tento jednoduchý trik zaručeně funguje!

Hračky, bytové textilie a spoustu dalších užitečných věcí nejen pro zvelebení dětského pokoje najdete na mikaton.cz.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.