Školní batoh patří i na prázdniny

Mít na každou činnost a aktivitu speciální batoh je nejspíš snem mnoha dětí, ale v reálném životě je to spíše na škodu. Stačí jeden dobře padnoucí kvalitní batoh do školy a to, co budou na prázdninové výlety děti nosit na zádech máme vyřešené.

S radostí i starostmi

Děti vyhlíží poslední školní den už několik týdnů, nám dospělým nahání spíše husí kůži. Prázdniny jsou pro nás občas náročné, všechno je potřeba zorganizovat, zařídit, naplánovat. Odjezdy na tábor, rodinnou dovolenou nebo k babičce, rychlé přesuny mezi jednotlivými týdny musíme řešit dopředu. A navíc vždy vše sbalit a zajistit, aby nic nechybělo. Na výletech i táborech děti potřebují batoh, který rády nosí. Kam jinam dát svačinu láhev na pití pláštěnku a spoustu dalších drobností, které děti na svých dobrodružstvích potřebují. Posloužit může školní batoh, který běžně během roku nosí právě do školy. Musí však být kvalitní, dobře sedět na zádech a neomezovat v pohybu.

Na výlet jako do školy

Vyměnit v batohu sešity za svačinu a pláštěnku není takový problém. Musíme ale mít jistotu, že batoh je opravdu kvalitní. Měl by tak splňovat několik základních kritérií, aby záda naší ratolesti netrpěla. Aby batoh dobře seděl, měl by mít vyztužená, ergonomicky tvarovaná záda, ideálně s posuvným systémem. Ten se přizpůsobí velikosti dítěte. Nutností jsou nastavitelné a dostatečně široké ramenní popruhy, které pomáhají rozložit váhu do obou ramen. Batoh do školy i na výlety by navíc neměl mít těžký, aby se zbytečně přetěžovat dětská záda a nebyl negativně ovlivněn růst. A hodit se samozřejmě bude mnoho přihrádek a kapsiček. Při výběru správného batohu bychom měli dbát na podporu zdravého vývoje dětí. Svou roli hraje i správná šířka, která nebrání pohybu rukou a dětem tak nic nebrání v objevování prázdninového světa.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská