Staré dobré vizitky. Proč je mít neustále po ruce?

V době, kdy má téměř každý v kapse chytrý telefon a vyladěný profil na LinkedInu, se klasické tištěné vizitky mohou jevit jak přežitek. Nenechte se však mýlit. Ačkoliv ji mnozí obchodníci dávno pohřbili a pokládají je za pořádné retro, ti bystřejší si je naopak nechávají tisknout do zásoby. Ptáte se, proč, když podle analýzy společnosti Adobe do jednoho týdne skončí v koši 88 % rozdaných vizitek? Důvodů je více a můžete se s nimi seznámit v následujících řádcích.

Když jste mimo dosah internetu

Navzdory faktu, že žijeme v době prošpikované moderními technologiemi a bez Wi-Fi jsme jako bez ruky, čas od času se musíme vypořádat s tvrdou realitou a přežít část dne v offline režimu. A právě v těchto chvílích jsou vizitky k nezaplacení. Představte si setkání s potenciálním klientem, kterému z určitých důvodů nebudete moct předat kontaktní údaje elektronicky. Naštěstí u sebe můžete mít vizitku obsahující všechny důležité informace.

Tisk vás vyjde na pakatel. Nechte si vytisknout vizitky online JustPrint.

Když chcete udělat dobrý dojem

Podle Richarda Morosse z MOO.com je v dnešní virtualizované době velmi důležitý dobrý dojem při setkání tváří v tvář. Předání vizitky může rozhodnout o úspěšném uzavření obchodu. V Japonsku ho dokonce chápou jako velké gesto, neřkuli obřad.

Prolomte ledy

Začít konverzaci mnohdy není snadné – a je to právě vizitka, která vám výrazně zjednoduší startovní pozici. Představuje pomyslné záchranné lano pro každého, kdo se špatně prosazuje, má obavy a neví, jak začít.

Vzhled vizitky nepodceňujte

Jistě nechcete, aby vaše vizitka skončila v útrobách odpadkového koše. Věnujte proto energii vyladění designu. Anebo se rovnou obraťte na profesionála, který má s grafickým návrhem tiskovin zkušenosti. Pamatujte, že první dojem je velmi důležitý. Podle analýzy peak.cz si 78 % lidí lépe zapamatuje barevnou vizitku a pro 39 % je celkový vzhled prioritou při rozhodování, zda budou s dotyčným spolupracovat. Levný tisk vizitek (i létáků a dalších tiskovin) online na vysoce kvalitní papír nabízí například zmíněná tiskárna JustPrint.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.