Staré dobré vizitky. Proč je mít neustále po ruce?

V době, kdy má téměř každý v kapse chytrý telefon a vyladěný profil na LinkedInu, se klasické tištěné vizitky mohou jevit jak přežitek. Nenechte se však mýlit. Ačkoliv ji mnozí obchodníci dávno pohřbili a pokládají je za pořádné retro, ti bystřejší si je naopak nechávají tisknout do zásoby. Ptáte se, proč, když podle analýzy společnosti Adobe do jednoho týdne skončí v koši 88 % rozdaných vizitek? Důvodů je více a můžete se s nimi seznámit v následujících řádcích.

Když jste mimo dosah internetu

Navzdory faktu, že žijeme v době prošpikované moderními technologiemi a bez Wi-Fi jsme jako bez ruky, čas od času se musíme vypořádat s tvrdou realitou a přežít část dne v offline režimu. A právě v těchto chvílích jsou vizitky k nezaplacení. Představte si setkání s potenciálním klientem, kterému z určitých důvodů nebudete moct předat kontaktní údaje elektronicky. Naštěstí u sebe můžete mít vizitku obsahující všechny důležité informace. Tisk vás vyjde na pakatel. Nechte si vytisknout vizitky online JustPrint.

Když chcete udělat dobrý dojem

Podle Richarda Morosse z MOO.com je v dnešní virtualizované době velmi důležitý dobrý dojem při setkání tváří v tvář. Předání vizitky může rozhodnout o úspěšném uzavření obchodu. V Japonsku ho dokonce chápou jako velké gesto, neřkuli obřad.

Prolomte ledy

Začít konverzaci mnohdy není snadné – a je to právě vizitka, která vám výrazně zjednoduší startovní pozici. Představuje pomyslné záchranné lano pro každého, kdo se špatně prosazuje, má obavy a neví, jak začít.

Vzhled vizitky nepodceňujte

Jistě nechcete, aby vaše vizitka skončila v útrobách odpadkového koše. Věnujte proto energii vyladění designu. Anebo se rovnou obraťte na profesionála, který má s grafickým návrhem tiskovin zkušenosti. Pamatujte, že první dojem je velmi důležitý. Podle analýzy peak.cz si 78 % lidí lépe zapamatuje barevnou vizitku a pro 39 % je celkový vzhled prioritou při rozhodování, zda budou s dotyčným spolupracovat. Levný tisk vizitek (i létáků a dalších tiskovin) online na vysoce kvalitní papír nabízí například zmíněná tiskárna JustPrint.

Publikováno: 08. 03. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská