Zažijte blaho v termálech: Zahřejte se v zimě a ochlaďte v létě!

Touha po relaxaci a úniku od stresu je v dnešní uspěchané době silnější než kdy dřív. A co může být lepšího než se ponořit do hřejivé termální vody a nechat se unášet blaženým pocitem? Ať už hledáte zimní zahřátí nebo letní ochlazení, termální lázně jsou ideální destinací pro vaši dovolenou.

Pro zájezdy do termálů je synonymem Maďarsko

Maďarsko, země s bohatou lázeňskou tradicí, je pro milovníky termálů rájem na zemi. Najdete zde lázně s vodou o různé teplotě a složení, od léčivých pramenů s blahodárnými účinky na pohybový aparát až po zážitkové bazény s tobogány a vodními atrakcemi. Mezi nejznámější maďarské termální lázně patří Széchenyiho lázně v Budapešti, lázně Hévíz s největším termálním jezerem v Evropě, nebo lázně Bükfürdő s moderním aquaparkem.

Ale můžete i jinam

Pokud chcete zažít termální kouzlo v jiných evropských zemích, zamiřte do Itálie, kde se nacházejí světoznámé lázně Caracalla v Římě nebo Saturnia s termálními kaskádami v Toskánsku. V Německu si nenechte ujít lázně Baden-Baden s luxusní atmosférou a bohatou historií, nebo lázně Erding s největším aquaparkem v Evropě.

Za zmínku stojí také Termály Bešeňová na Slovensku či termální lázně Chocholow v Polsku. I zde zažijete vysokou úroveň péče ve velmi příjemném prostředí.

Ať už se rozhodnete pro Maďarsko nebo jinou destinaci, zájezd do termálů vám zaručeně přinese nezapomenutelný zážitek. Relaxujte v hřejivé vodě, dopřejte si wellness procedury a užijte si pobyt v krásném prostředí.

Tipy na závěr

  • Vyberte si lázně podle vašich preferencí: Zda chcete klidné a relaxační prostředí, nebo zábavu a vodní atrakce.
  • Zkontrolujte otevírací dobu a ceny vstupného: Některé lázně mají specifické otevírací hodiny pro různé zóny.
  • Rezervujte si ubytování včas: V oblíbených lázeňských destinacích bývá ubytování rychle vyprodané.
  • Nezapomeňte si plavky, ručník a župan: Většina lázní je pronajímá, ale vlastní je pohodlnější.
  • Dodržujte lázeňský řád: Respektujte klid ostatních návštěvníků a dbejte na hygienu.

Dopřejte si relaxaci a načerpejte novou energii v termálních lázních. Dobrou volbou jsou zájezdy do termálů v režii CK Vsacantour.cz. V její nabídce najdete také atraktivní pobytové zájezdy za příjemné ceny.

Publikováno: 28. 03. 2024

Kategorie: Cestování

Autor: Adriana Kučerová