Dobrodružství na letošní prázdniny: Koupě dodávky a cestování po ČR!

Jestli se letos podíváme do zahraničí, zatím nikdo nedokáže s určitostí říct. I kdyby tady nakonec ta možnost byla, spousta lidí raději zůstane doma v ČR. Vždyť i u nás se dá užít hezká dovolená – a třeba si jiný způsob cestování oblíbíte. Je na čase vyzkoušet něco jiného než válení se na chorvatské pláži!

Také v Česku se dá užít dovolená, na niž dlouho nezapomenete. Trendem posledních let je cestování ve vlastní dodávce, troufnete si?

Z dodávky krásný pojízdný byt

Karavan je drahá záležitost. Sice si ho můžete půjčit, ale to pak zase nebude váš. Přesně s těmito myšlenkami se spousta lidí pouští do předělání dodávky. Najdou si nějaký bazar, který nabízí prodej dodávek a užitkových vozů, vyberou levnou dodávku a tu si předělají podle svých potřeb.

Šikovný kutil zvládne do dodávky nainstalovat postele a další základní vybavení poměrně levně. K tomu koupíte plynový vařič a jste připraveni na dobrodružství!

V dodávce převezete třeba i kola, dá vám svobodu

Karavan by byl určitě pohodlnější, měli byste tam i sprchu, toaletu a celkově větší komfort. Levně zařízená dodávka se dá přirovnat k takovému luxusnějšímu stanu. Přesto má vůči němu hromadu výhod. Za prvé jí nevadí déšť, za druhé je v ní větší teplo. Umožňuje vám také vzít si s sebou kola, brusle a spoustu dalších věcí. Ušetříte, když si tohle všechno nebudete muset půjčovat až na místě. Navíc se budete moct vyspat třeba i na parkovišti v horách, zatímco stanovat se v CHKO nesmí.

Kolik stojí dodávka? Seženete ji i kolem 100 000 korun

Když se chystáte do cizí země, je potřeba, aby byl vůz v co nejlepším stavu. Řešit v zahraničí nepojízdné auto je nepříjemné. Na cesty po Česku ale nepotřebujete nic špičkového. Stačí vám i ojetá dodávka za sto tisíc. Něco investujete ještě do vybavení, a když ji pak nebudete dále potřebovat, protože si příští rok přece jenom raději zaletíte k moři, prostě ji prodáte. O tyhle dodávky je v dnešní době zájem.

A kde nakoupit? Slušný výběr dodávek má společnost Vans centre se sídlem v Praze. Nabízí také prodej minibus, furgony, vany, pickupy, přívěsy a jiné užitkové vozy. Rádi vám poradí, jaká dodávka by se pro cestování hodila.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.