Dobrodružství na letošní prázdniny: Koupě dodávky a cestování po ČR!

Jestli se letos podíváme do zahraničí, zatím nikdo nedokáže s určitostí říct. I kdyby tady nakonec ta možnost byla, spousta lidí raději zůstane doma v ČR. Vždyť i u nás se dá užít hezká dovolená – a třeba si jiný způsob cestování oblíbíte. Je na čase vyzkoušet něco jiného než válení se na chorvatské pláži! Také v Česku se dá užít dovolená, na niž dlouho nezapomenete. Trendem posledních let je cestování ve vlastní dodávce, troufnete si?

Z dodávky krásný pojízdný byt

Karavan je drahá záležitost. Sice si ho můžete půjčit, ale to pak zase nebude váš. Přesně s těmito myšlenkami se spousta lidí pouští do předělání dodávky. Najdou si nějaký bazar, který nabízí prodej dodávek a užitkových vozů, vyberou levnou dodávku a tu si předělají podle svých potřeb. Šikovný kutil zvládne do dodávky nainstalovat postele a další základní vybavení poměrně levně. K tomu koupíte plynový vařič a jste připraveni na dobrodružství!

V dodávce převezete třeba i kola, dá vám svobodu

Karavan by byl určitě pohodlnější, měli byste tam i sprchu, toaletu a celkově větší komfort. Levně zařízená dodávka se dá přirovnat k takovému luxusnějšímu stanu. Přesto má vůči němu hromadu výhod. Za prvé jí nevadí déšť, za druhé je v ní větší teplo. Umožňuje vám také vzít si s sebou kola, brusle a spoustu dalších věcí. Ušetříte, když si tohle všechno nebudete muset půjčovat až na místě. Navíc se budete moct vyspat třeba i na parkovišti v horách, zatímco stanovat se v CHKO nesmí.

Kolik stojí dodávka? Seženete ji i kolem 100 000 korun

Když se chystáte do cizí země, je potřeba, aby byl vůz v co nejlepším stavu. Řešit v zahraničí nepojízdné auto je nepříjemné. Na cesty po Česku ale nepotřebujete nic špičkového. Stačí vám i ojetá dodávka za sto tisíc. Něco investujete ještě do vybavení, a když ji pak nebudete dále potřebovat, protože si příští rok přece jenom raději zaletíte k moři, prostě ji prodáte. O tyhle dodávky je v dnešní době zájem. A kde nakoupit? Slušný výběr dodávek má společnost Vans centre se sídlem v Praze. Nabízí také prodej minibus, furgony, vany, pickupy, přívěsy a jiné užitkové vozy. Rádi vám poradí, jaká dodávka by se pro cestování hodila.

Publikováno: 15. 05. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská