Jaký koberec vybrat do moderního interiéru?

Moderní interiéry sází především na jednoduchost a vzdušnost. A možná se to na první pohled nemusí zdát, ale koberce právě tyto vlastnosti podtrhnou. Koberce byly v poslední době na ústupu. U retro doplňků se ale často setkáváme s jejich návratem na velké pódium. A to samé platí i pro koberce. Pokud si správně vyberete a budete se o něj dobře starat, půjde o skvělý doplněk do jakéhokoliv interiéru. Z jakých typů vlastně můžete vybírat? O tom vám povíme v následujících řádcích.

Moderní koberce

Kdo nejde s dobou, jako by nebyl. I koberce se tak musely přizpůsobit poptávce moderních zákazníků. Díky tomu na trhu naleznete celou řadu zajímavých vzorů a koberců vyrobených z různých materiálů. Populární jsou především moderní koberce z Nepálu, Íránu a Indie, jejichž vzory působí čistě a jednoduše a nabízí i pružný vlas. Pořídíte ovšem i koberce z evropských dílen a manufaktur. Výběr je tedy jen na vás a na vašem vkusu.

Tradiční koberce

Do vašeho interiéru můžete dostat trochu té krásy a historie s pomocí tradičního koberce. Ten do dnešních dní vážou nezměněnou technikou potomci nomádských kmenů. Používají k tomu tradiční materiál, proto se připravte i na vyšší cenu. Jejich vzhled se však nemůže rovnat ničemu jinému na trhu. Každý kousek je jedinečný. Promítá se do něj nejen umění jeho tvůrce, ale také dlouhá staletí vývoje tohoto odvětví. Tradiční koberec, byť za vyšší cenu, tedy výrazně obohatí každý interiér.

Perské koberce

Perské koberce k nám doslova mluví skrze staletí. Jsou tu s námi už opravdu dlouho. A zdá se, že ještě nějakou dobu zůstanou. Není se čemu divit. Díky svému vzhledu totiž dokážou vhodně doplnit téměř jakýkoliv moderní interiér. Pokud ho dobře umístíte, stane se dominantou celého pokoje. Doslova ho zvýrazní i bez jakéhokoliv nábytku a dalších doplňků. Perský koberec pořídíte v různých velikostech. Nemusíte mít tedy strach, že by se k vám do bytu nebo do domu nehodil.

Publikováno: 02. 12. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Zábranská