Domácí mazlíčci vyžadují péči. Za tu se svým majitelům odměňují láskou. V koňských dávkách!

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte domácího mazlíčka? Tento krok dobře zvažte. Především si rozmyslete, jestli mu budete schopni věnovat, vše, co vámi zvolené zvířátko vyžaduje. A toho nemusí být zrovna málo. V první řadě si uvědomte, že zvířátko (v závislosti na jeho druhu) nebudete mít na týden, ani měsíc. Některé rasy psů se dožívají i dvaceti let a za tu dobu se stanou plnohodnotnými členy rodiny. Budete ochotni to akceptovat? A spolu s nezbytnou péčí mu věnovat i svůj čas? Po tom totiž (psi obzvláště) touží ze všeho nejvíce. Jim je v podstatě jedno, kde jsou, pokud ovšem jsou se svým pánem.

Skutečně péči o zvířátko zvládnete?

Domácí mazlíčci toho ovšem vyžadují více. Základem je samozřejmě kvalitní strava (granule, konzervy) a dostatek tekutin. Svého mazlíka ovšem budete muset bránit i před blechami, parazity, různými onemocněními a pravidelně je odčervovat. Počítejte s pravidelnými návštěvami u veterináře, kterého byste si měli vyhlédnout ještě před pořízením zvířátka.

Najděte svému chlupáčovi dobrého veterináře

Veterináře, který pro vašeho mazlíka bude něco jako praktik pro vás, byste v ideálním případě měli mít v blízkosti svého bydliště. Abyste to k němu v případě nenadálé události či úrazu neměli daleko. Nebezpečenství, která na chlupáče venku číhají, je celá řada, at již se jedná o srážky s vozidlem či s jinými psy. A při záchraně mnohdy jde o minuty.

Komplexní péče pro malá zvířata

Kde veterináře hledat? Skvělým zdrojem je internet. Do vyhledávače si zadejte například pojem veterinární klinika Praha a vyberte si tu, která bude nejblíže vašemu bydlišti. Pokud skutečně sháníte pražskou kliniku, jednou z nejrenomovanějších a zároveň největších bezesporu je klinika Metropolvet specializující se na komplexní péči o malá zvířata.

Moderní klinika s vlastní laboratoří

Zkušený personál moderně zařízené kliniky ročně ošetří více než 11 000 domácích mazlíčků. Psů, kočiček, králíků, fretek, morčat a dalších drobných zvířátek. Provádějí nejenom kastrace, očkování a drobné zákroky, ale díky modernímu vybavení a vlastní laboratoři i zákroky náročnější, které si malé veterinární ordinace nemohou dovolit. To je samozřejmě nesmírně výhodné v případě, kdy jde o čas. A o ten může jít. Více informací najdete pod odkazem veterina Praha- https://www.metropolevet.cz/

Publikováno: 19. 08. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská