Dopřejte si zimní relax a wellness v zámeckém prostředí

Zimní čas kdysi znamenal dobu ztišení, odpočinku, ale i setkávání, vyprávění příběhů a sbírání sil na jarní měsíce plné práce. Naše tělo stále s krátkými dny potřebuje více spánku a odpočinku, ale naše společnost to už nerespektuje a většina z nás jede ve stejném pracovním módu po celý rok. Cykličnost našeho života je dokázaná věc a její přehlížení se po čase může projevit různými fyzickými neduhy či únavovým syndromem.

Zkuste se k této části roku letos postavit jinak a dopřát si v zimě alespoň krátké zastavení. Pamatujte ale, že ten pravý zimní relax nikdy nezažijete doma, kde vás bude na každém kroku pronásledovat nekončící práce, domácnost a mraky povinnosti. Vhodným místem k odpočinku je spíše neutrální prostředí, třeba luxusní zámecký hotel v srdci Vysočiny.

Zima na Chateau Herálec

Nádherná vánoční výzdoba a místní tradice, stromy spící pod sněhem ve starém zámeckém anglickém parku, vyhřáté wellness v úžasných historických prostorách a skvělé jídlo, ktoré vám nabízí  zámecká restaurace. Právě tyhle drobnosti vystihují zimní období na Chateau Herálec. Jestli máte pocit nekonečného shonu všude kolem vás, tak tady vás ten pocit opustí, i kdybyste nechtěli. Klid a pohoda tu nejen v zimě prostupuje každé zákoutí, každý zámecký pokoj i každou usměvavou tvář místního personálu.

Pokoje volající po lenošení

Ubytování na zámku má mnoho výhod, ale tou největší jsou samotné zámecké pokoje typické velmi štědrými prostory, pohodlím a vkusným vybavením. Na interiérech se podíleli slovenští divadelní scénografové, kteří dokázali do každého jednoho pokoje dostat unikátní a hřejivou atmosféru. Každý pokoj či apartmán má navíc svůj vlastní příběh a bude vás přímo vybízet k tomu, abyste se uvelebili na zakázkovou matraci, zachumlali se do peřin anebo vlněné deky z nedaleké tkalcovny, a užili si dlouhé zimní večery s knihou či slastným nicneděláním.

Zážitkový odpočinek

Jestli nejste typy na povalování se v načechraných peřinách, můžete zvolit aktivnější druh odpočinku a vydat se třeba do zámeckého wellness umístěného rovněž v unikátních historických prostorách. Z mnoha částí je výhled přímo do zasněženého anglického parku, odkud pochází mnoho bylin využívaných při lázeňských procedurách. Krajina Vysočiny nabízí skvělé zázemí pro dlouhé procházky mrazivými dny nebo návštěvu některé z místních památek UNESCO schoulené pod nánosy sněhu, které do této části republiky ještě poměrně často napadnou.

K odpočinku patří také kvalitní jídlo, které na vás počká ve vyhlášené restauraci. Můžete si užít degustační menu oblíbené pro svěží a lehký přístup k tradiční české kuchyni, či kreativní snídaňové menu založené především na lokálních surovinách a obohaceného výrobky zámecké pekařky.  

Publikováno: 23. 12. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Adriana Kučerová