Elektronické cigarety jsou stylovější než klasické kuřivo. Jaká svým uživatelům přinášejí pozitiva?

Kuřáci, kteří se nemohou zbavit svého zlozvyku, se stále častěji začínají orientovat na elektronické cigarety. Byť jde stále o nešvar, oproti běžnému tabáku je tato forma kouření výrazně méně škodlivá. Přináší však i řadu dalších předností. Zvolit si lze nabíjecí verze, v poslední době však roste popularita jednorázových elektronických cigaret.

Výhody e-cigaret

Zatímco klasickým kouřením tabáku v důsledku přímého spalování, kdy teplota při potahování dosahuje až několika set stupňů Celsia, do úst a plic proudí kromě nikotinu desítky, ba dokonce možná stovky dalších škodlivých látek (například dehet), v případě elektronických cigaret tomu tak není. Jde pouze o čistý nikotin, který sice organismu v dlouhodobém horizontu také škodí, avšak plíce kuřáků jsou přeci jen méně zatěžované ostatními látkami. U e-cigarety lze vyzdvihnout rovněž fakt, že během kouření prakticky nijak neobtěžujete své okolí. Z úst totiž vychází pouze pára, nikoliv smradlavý odér, jenž mnohdy vadí nejen abstinentům, ale i řadě aktivních kuřáků.

Druhy e-cigaret

V dnešní době tato zařízení vyrábí již poměrně značné množství firem, takže je nabídka stále rozmanitější. Příkladem budiž značka HQD. Jak ukazuje HQD velkoobchod, máte na výběr z mnoha příchutí. V tomto případě se jedná o takzvané jednorázové elektronické cigarety. Oproti nabíjecím verzím u nich nemusíte vůbec doplňovat liquid, vydrží až 600 potahů. Dá se tak říci, že „jednorázovky“ přinášejí stejné uspokojení jako nabíjecí elektronické cigarety, ovšem s méně starostmi. Když takovouto e-cigaretu spotřebujete, jednoduše ji vyhodíte a vyměníte za novou. Žádné starosti s dobíjením a plněním. Abyste měli dostatečnou a rozmanitou zásobu, navštivte e-shop https://hqd.cz.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská