Jak si uplést cop

Cop patří nejenom mezi na první pohled zajímavé, ale rozhodně patří i mezi praktické účesy. Pokud není vytvořen kadeřnicí přímo v salonu, hledá mnoho žen a dívek rady, jak si uplést cop svépomocí. Zde je náš postup.

Tři prameny jsou základ

V našem návodu, jak si uplést cop, se zaměříme na aktuálně nejznámější typ, kterým je cop francouzský. Jeho základem, stejně jako u jiných copů, jsou tři prameny. První krok je tedy jasný a souvisí s tím, že na své hlavě jasně oddělíte tři prameny vlasů.

Podobně, jako při pletené housky

Základní postup rozhodně není nijak složitý. Je to stejné, jako když pekaři pletou housky. Nejprve jde krajní pramen do středu. Následně se vezme druhý krajní pramen, který jde také mezi zbývající dva. A takto se dva krajní prameny stále střídají a stále se umisťují mezi zbývající dva. Technika pletení tohoto copu je tedy celkem nenáročná.

Přibírejte další vlasy

Když budete využívat jenom výše popsaný postup, upletete klasický jednoduchý cop. Ten francouzský je však charakteristický tím, že se k němu vlasy přidávají. Vždy, když sáhnete po krajním pramenu, k němu vezměte i trochu vlasů z jeho okolí. Stačí menší pramen, který následně do copu zapletete. To samé i z druhé strany.

Pokračujte stále stejným stylem

S tímto postupem se pokračuje až do chvíle, kdy jsou využity téměř veškeré vlasy na hlavně a zbývající prameny jsou natolik krátké, že už dále pokračovat ani nelze. To znamená, že se blíží poslední fáze.

Gumičkou cop svažte

Na konec copu už stačí jenom umístit gumičku, která bude bránit tomu, aby se cop jakkoliv povolil. Jakmile je gumička na svém místě, už stačí jenom cop jednoduše několika pohyby upravit do dokonalejšího tvaru. Jak vidíte, návod jak si uplést cop, není nijak složitý. A to, i když budete využívat oné moderní francouzské varianty, která je v dnešní době velkým hitem.

Jak uplést francouzský cop - videonávod:

https://www.youtube.com/watch?v=7yDEqP6FsQs

Publikováno: 12. 12. 2019

Kategorie: Krása a móda | Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská