Nevíte si rady, jak styl kuchyně zvolit? Inspirujte se těmi nejoblíbenějšími!

Kuchyně je nejdůležitějším místem každého domova. Je to místnost, kde se rodina setkává, jí, vaří a často řeší důležitá témata. Jinými slovy - kuchyně může být místem, kde si každý najde svůj vlastní prostor a kde se dají připravit neuvěřitelně chutné pokrmy. A právě proto by měla reprezentovat osobní vkus a styl.


Existuje mnoho stylů kuchyní, které se liší svou estetikou i charakterem. Mezi nejoblíbenější variace patří moderní a venkovské kuchyně, kuchyně ve stylu farmhouse a v poslední době také kuchyně v italském či japonském stylu.

Moderní kuchyně jsou oblíbené pro svůj minimalistický design a vysokou funkčnost. Tyto kuchyně často obsahují rovné linie, hladké povrchy a matné barvy. Bývají také velmi praktické, s velkým množstvím úložného prostoru a inovativními spotřebiči. Pokud vám nevyhovuje katalogové provedení, mohly by se vám zamlouvat tzv. sektorové kuchyně, kdy si sami poskládáte výslednou podobu z různých nábytkových prvků (sektorů) v jednotném designovém provedení.

Venkovské kuchyně jsou populární pro svůj rustikální a pohodlný vzhled. Jsou pro ně typické dřevěné prvky - trámy, podlahy a skříně. Venkovské kuchyně jsou většinou velké a prostorné, s dostatkem místa pro všechny kuchyňské potřeby a pro rodinné a přátelské setkání.

Kuchyně ve stylu farmhouse jsou podobné venkovským kuchyním, ale mají své vlastní charakteristické prvky. Tento styl se často vyznačuje bílými skříněmi, otevřenými police a zdobenými doplňky. K dalším typickým prvkům patří světlé a přírodní barvy, jako jsou bílá, hnědá a zelená. Dále pak venkovské prvky - například zemědělské kovové kbelíky, cihlové zdi a vývěsní štíty s nápisy.

Italská kuchyně je populární pro svůj styl a jednoduchost. V takto pojatých interiérech se obvykle objevují kávovary, rustikální cihlové zdi a kamenné stoly. Vyznačují se také vysokými skříněmi, které poskytují dostatek úložného prostoru pro všechny kuchyňské potřeby.

Kuchyně v japonském definují minimalismus a jednoduchost. Často také přírodní prvky, jako je bambus, dřevo a kámen. Japonské kuchyně obsahují zabudované spotřebiče a vysoké skříně, aby se minimalizovalo množství vystavených předmětů. A nesmíme zapomenout ani na nízké stoly a sedací místa pro příjemné jídlo.

Vybrali jste si svůj styl? Nepochybujeme o tom, že ano. V opačném případě hledejte další inspiraci – třeba na Pinterestu, kde je nespočet originálních fotografií velmi nevšedních řešení.

Publikováno: 12. 03. 2023 / Aktualizováno: 15. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská