Jak správně pečovat o husté vlasy?

Stále sníte o dlouhých a hustých vlasech? Dosáhnout absolutní kvality vlasů nemusí být tak složitý úkol, jak se na první pohled zdá. Stačí jen vědět, jak o ně správně pečovat. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili pár rad a tipů, jak pečovat o husté vlasy.

Všeho moc škodí

Přehnaná péče o vlasy nemusí být k užitku, a proto se držte pravidla "raději méně nežli více". Co může vlasům spíše uškodit? Příliš časté a drsné česání není pro vlasy zrovna to pravé ořechové, obzvlášť pokud na vlasy přidáváte spoustu laku, tužidla nebo třeba vosku, riskujete vypadávání vlasů. Rádi si dopřáváte každodenní horkou sprchu a zahrnujete do ní také mytí vlasů? V tom případě vás možná zklameme, protože i časté mytí vlasů jim bude spíše na škodu. Nemluvě o pravidelném fénování, natáčení nebo dokonce žehlení – vysoká teplota nemá na vlasy žádné pozitivní účinky. Mějte se na pozoru také při spotřebě šamponu, pokud ho používáte příliš a často, vaše vlasy vám zaručeně nepoděkují.

Jak o vlasy pečovat?

V několika krocích vám nastíníme, jak by měla vypadat ideální péče o vlasy.
  • Vlasy umývejte pouze jednou až dvakrát týdně, poté místo fénu raději nechte vlasy volně usušit na vzduchu. Pokud však máte na spěch a potřebujete, aby vlasy byly suché co nejrychleji, můžete je dosušit, ovšem ne příliš horkým vzduchem.
  • Jak už jsme výše zmínili, při používání šamponu dávejte pozor, abyste ho na vlasy nenanášeli příliš a vlasy netřeli o sebe.
  • Čas od času je dobré použít výživovou masku na vlasy, která vlasům dodá potřebné živiny.
  • Po sprše se nesnažte vlasy co nejrychleji a drsně utřít, ale spíše jen jemně pomačkat.
  • Pro udržení zdravého vzhledu a celkové vitality jsou dobrou volbou kvalitní vitamíny na vlasy.

Publikováno: 12. 02. 2022

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská