Jak vám může investiční zlato vydělat spoustu peněz?

Investiční zlato bylo dlouhou dobu považováno za možnost, jak ochránit peníze před inflací. V dnešní době na něm ale můžete poměrně rychle vydělat spoustu peněz. Zažívá tzv. býčí trend a jeho cena letí poměrně rychle nahoru. Způsobů, jak nakupovat a prodávat investiční zlato, je hned několik. My vám ale chceme výrazně ulehčit práci, proto jsme vybrali dva nejlepší způsoby, jak může do zlata investovat úplně každý.

ETF fondy

Pro běžného člověka, který se v investicích příliš nevyzná, jsou ETF fondy ideální volbou. Jedná se totiž o způsob, kam stačí jen vložit vaše peníze. O zbytek se totiž postarají investoři. Jedná se tedy o klasický fond, který nakupuje a prodává zlato podle denních pohybů. Na základě znalostí a schopností daných investorů se tedy můžete dostat na zajímavá zhodnocení. Nečekejte ale více než několik jednotek procent za rok. I u ETF fondů budete muset platit manažerské poplatky. Ty se zpravidla strhávají z vašeho ročního úroku, takže nemusíte mít strach, že byste museli něco doplácet. Při výběru dobrého fondu dbejte především na jeho stáří a odbornost. Porovnejte si růst jeho hodnoty v čase a následně se rozhodněte, jestli si zaslouží vaše peníze.

Investice do fyzického zlata

Druhou možností je nákup fyzického zlata. V dnešní době s ním sice můžete obchodovat elektronicky s pomocí brokerů, ti ale často nabízejí příliš vysoké poplatky a spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou). Fyzické investiční zlato má jasně definované poplatky, takže si nemusíte nic dopočítávat a kalkulovat s případným nárůstem ceny. Prodejce si zpravidla řekne o 5% poplatek, přičemž u nižších hmotností může být i vyšší. U investic v řádu několika tisíc až desítek tisíc korun se tedy vyplatí sáhnout po investičním zlatě v podobě slitků - oproti mincím se do jejich ceny nepromítá sběratelská hodnota a jsou proto pro investora jistější. Žádná česká mincovna investiční sice zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, ale to by vám nemělo dělat vrásky. Zavedení prodejci - například společnost Zlaté Mince - Numismatika - prodávají kvalitní zlaté cihličky od zahraničních rafinérií. Na www.zlate-mince.cz seženete například slitky švýcarských značek Argor Heraeus a P.A.M.P. Prodejce garantuje původ i ryzost - veškeré zboží totiž nakupuje od spolehlivého partnera - dceřiné společnosti rakouské centrální banky.

Publikováno: 06. 11. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská