Jak vybrat dobrou realitku?

Není realitka jako realitka. Přestože veřejnost nad nimi občas ohrnuje nos a na jejich adresu se snáší kritika kvůli výši provizí, málokdo se při tak zásadní obchodní transakci, jakou je koupě nebo prodej nemovitosti, obejde bez ní. Realitní kancelář má celý obchodní proces v malíčku. Dokáže nabídnout nemovitost, najít kupce, poradit s cenou, nastavit homestaging a zajistit videoprohlídku, jednat se zájemci, připravit kupní smlouvu a zajistit všechny byrokratické náležitosti, včetně přepisu na Katastrálním úřadě a podání daňového přiznání na Finančáku.

Jak se odlišit?

Profesionální příprava nemovitosti je důležitou součástí úspěšné koupě a ještě úspěšnějšího prodeje. Rovnováhu mezi základní lidskou touhou levně koupit a draze prodat dokáže nastolit Unicareal. Využívá k tomu značnou výhodu oproti konkurenci. Homestaging spočívá v maximalizaci hodnoty nemovitosti. Díky vypracované know-how se nemovitost bude prezentovat přesně tak, aby vyhověla přáním potenciálních klientů. Obecně lze říct, že realitní makléři vytváří poutavé a atraktivní prostředí a odstraňují zásadní i psychologické překážky, které brání úspěšnému prodeji. Aniž bychom prozradili obchodní tajemství, pracuje se s tím, že budoucí majitel se obvykle pro koupi rozhoduje během několika okamžiků. První dojem hraje vabank.

Jak vybrat a nepřebrat?

Profesionální realitní kancelář s velkými zkušenostmi, která dokáže nejvíce vyhovět našim požadavkům, lze poznat podle členství v Asociaci realitních kanceláří ČR. Členská kancelář dodržuje pravidla a povinnosti nad rámec zákona a jejím cílem je kromě zvyšování kvality poskytovaných služeb i zavádění pravidel pro ochranu klientů. Při výběru realitky myslete na to, že členství je jednoznačně vnímáno jako záruka kvality. Každý člen musí splňovat podmínky pro přijetí, mezi které patří především povinné pojištění profesní odpovědnosti, a to i přesto, že současná legislativa takovou povinnost neukládá. Povinnost pojistit se na rizika vyplývající z provozování realitní činnosti přinese nový realitní zákon, který by mohl začít platit v polovině roku 2020. Unicareal s.r.o. Roubalova 455/4 Brno-střed-Stránice 602 00 Tel: 541 211 876 Email: info@unicareal.cz https://www.unicareal.cz/

Publikováno: 27. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská