Jaká zvolit sluchátka pro iPhone?

Bez kvalitních sluchátek se dnes neobejde prakticky žádný majitel chytrého mobilního telefonu. Vlastníte-li iPhone či jiné produkty od Apple, jistě vám přijdou vhod informace o možnostech, které máte při nákupu sluchátek.

Klasická sluchátka

Méně nároční uživatelé chytrých telefonů, kteří nechtějí utrácet zbytečně moc peněz, nejspíše zvolí klasická drátová sluchátka, jež jsou s telefonem (nebo jinými zařízeními) spojena zhruba metrovým kabelem. Výhodou je zejména nižší pořizovací cena, špičková drátová sluchátka Apple se dají koupit od zhruba 250 Kč, přičemž některá z nich mají na kabelu dálkové ovládání, díky němuž budete moci lépe ovládat hlasitost hudby, pohodlně přijímat hovory bez nutnosti nahlížení do telefonu atd. Určitě vás nezklame ani samotný zvuk, originální sluchátka iPhone v tomto směru většinou předčí běžné modely.

Bezdrátová sluchátka Apple

Zajímavou volbou jsou bezesporu bezdrátová sluchátka Apple. Jejich hlavní přednost vyplývá už z názvu. Nejste omezeni délkou kabelu, spojení s chytrým telefonem probíhá vzduchem přes bluetooth. Skvěle se hodí pro aktivní chůzi, běh a další aktivity, při nichž by vám mohl klasický kabel přeci jen překážet. Navíc se lze vzdálit od mobilního telefonu až na deset a více metrů, tento parametr už závisí na konkrétním produktu. Velmi IN jsou v poslední době skutečná bezdrátová sluchátka, která jsou tvořena jen špunty. Lepší modely mají dokonce senzory, které automaticky rozpoznají, zda se sluchátka nacházejí v uších či nikoliv. Běžná provozní doba pro tyto sluchátka Apple činí 5 a více hodin, takže je nemusíte neustále nabíjet. Pro samotné dobíjení slouží krabička, v níž sluchátka iPhone zakoupíte. Box vám navíc sluchátka ochrání ve chvílích, kdy je zrovna nebudete používat. Cena bezdrátových sluchátek Apple je samozřejmě vyšší, oproti tomu ale mají delší životnost, neboť u nich nemůže dojít k poškození kabelu, což je častým nešvarem běžných drátových modelů. Špičková bezdrátová sluchátka iPhone se dnes už dají koupit v ceně pod 1.000 Kč, což jistě není žádná horentní suma. I za tuto cenu dostanete vysoce kvalitní zařízení s přirozeným a silným zvukem, což váš určitě potěší při poslechu hudby a sledování videí.

Publikováno: 12. 07. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská